Guardiola nuk pret fortë, e zyrtarizon tek Manchester City, super yllin e La Ligës

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin.

Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me Ferran Torresin, i cili sot është prezantuar në ambientet e klubit.

Sulmuesi i krahut të djathtë ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare dhe do jetë pjesë e ‘Qytetarëve’ deri në verën e vitit 2025.

Ferran Torres në sezonin e fundit ka regjistruar 44 paraqitje me Valencian, duke shënuar 6 gola.

20 vjeçari shihet si zëvendësues i sulmuesit gjerman, Lorey Sane, i cili më parë u transferua te Bayern Munich.

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin.

Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me Ferran Torresin, i cili sot është prezantuar në ambientet e klubit.

Sulmuesi i krahut të djathtë ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare dhe do jetë pjesë e ‘Qytetarëve’ deri në verën e vitit 2025.

Ferran Torres në sezonin e fundit ka regjistruar 44 paraqitje me Valencian, duke shënuar 6 gola.

20 vjeçari shihet si zëvendësues i sulmuesit gjerman, Lorey Sane, i cili më parë u transferua te Bayern Munich.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
11.5 ° C
12 °
10.6 °
81 %
1kmh
75 %
Tue
12 °
Wed
17 °
Thu
19 °
Fri
21 °
Sat
25 °

LAJMET E FUNDIT

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...