E krahasojnë me Shaqirin, njihuni me talentin nga Kosova që direkt nga Rahoveci u transferua në Kroaci

Kalimi i tij nga një skuadër e Ligës së parë siç është Rahoveci në elitën e futbollit kroat bëri bujë të madhe.

Jemi duke folur për mbrojtësin e majtë Nue Nreca.

Nreca, në afatin kalimtar të verës, nga Rahoveci u transferuar në skuadrën NK Hrvatski Dragovoljac, e cila këtë edicion promovua në Superligën e Kroacisë.

Nreca i cili për nga fiziku krahasohet me Xherdan Shaqirin ka dhënë një intervistë ekskluzive për ATV, ku ka treguar dëshirën e madhe që ka për të luajtur për kombëtaren e Kosovës.


‘Në Kroaci me thërrasin të gjithë Shaqa, pasi që edhe unë kam përgatitje të madhe fizike. Kur jemi te kombëtaret, me shumë kënaqësi do të pranoja të luaja për kombëtaren e Kosovës, sepse jam i lindur e rritur në Kosovë’ tha Nreca për ATV.

Po ashtu 20 vjeçari tregoi se kampionatin kroat e sheh si trampolinë të mirë për të kaluar në një ligë më të fortë.

‘Synimi im është që të kem shumë sukses në Kroaci dhe pastaj të bëjë hapin e madh dhe të transferohem në një ligë të fortë evropiane’ tha Nreca.

Po ashtu talenti nga Gjakova, deklaroi që klubi është shumë i kënaqur me të.

Ai deri tani ka zhvilluar dy ndeshje në këtë fillim të kampionatit kroat për NK Hrvatski Dragovoljac, ai më pas ka pësuar një lëndim që ia ka mohuar të paraqitet në ndeshjet tjera.

Përndryshe talenti 20 vjeçar ende nuk ka marrë ftesë nga kombëtarja U21 e Kosovës.

Kalimi i tij nga një skuadër e Ligës së parë siç është Rahoveci në elitën e futbollit kroat bëri bujë të madhe.

Jemi duke folur për mbrojtësin e majtë Nue Nreca.

Nreca, në afatin kalimtar të verës, nga Rahoveci u transferuar në skuadrën NK Hrvatski Dragovoljac, e cila këtë edicion promovua në Superligën e Kroacisë.

Nreca i cili për nga fiziku krahasohet me Xherdan Shaqirin ka dhënë një intervistë ekskluzive për ATV, ku ka treguar dëshirën e madhe që ka për të luajtur për kombëtaren e Kosovës.


‘Në Kroaci me thërrasin të gjithë Shaqa, pasi që edhe unë kam përgatitje të madhe fizike. Kur jemi te kombëtaret, me shumë kënaqësi do të pranoja të luaja për kombëtaren e Kosovës, sepse jam i lindur e rritur në Kosovë’ tha Nreca për ATV.

Po ashtu 20 vjeçari tregoi se kampionatin kroat e sheh si trampolinë të mirë për të kaluar në një ligë më të fortë.

‘Synimi im është që të kem shumë sukses në Kroaci dhe pastaj të bëjë hapin e madh dhe të transferohem në një ligë të fortë evropiane’ tha Nreca.

Po ashtu talenti nga Gjakova, deklaroi që klubi është shumë i kënaqur me të.

Ai deri tani ka zhvilluar dy ndeshje në këtë fillim të kampionatit kroat për NK Hrvatski Dragovoljac, ai më pas ka pësuar një lëndim që ia ka mohuar të paraqitet në ndeshjet tjera.

Përndryshe talenti 20 vjeçar ende nuk ka marrë ftesë nga kombëtarja U21 e Kosovës.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -