spot_imgspot_img

Futbolli kosovar rikthehet me derbin Ballkani vs Gjilani

spot_img

Të shtunën me javës 27-të do të rikthehet futbolli kosovar, me disa ndeshje interesnate që janë në program për t’u zhvilluar.

Tri ndeshje do të zhvillohet të shtunën, kurse dy të tjera ditën e dielë.

Sfida hapëse do të jetë derbi mes Ballkanit dhe Gjilanit, në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kampioni në fuqi ndodhet i dyti me 51 pikë, ndërsa gjilanasit renditet të tretit me 40 sosh.

Ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe mes Prishtinës dhe Trepçës ’89, sfidë kjo që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kryeqytetasit kanë 35 pikë të grumbulluara si të katërtit, kurse ’89-shi është në pozitën e tetë me 29 sosh.

Sfida e tretë dhe e fundit për ditën e shtunë është Llapi – Malisheva.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Llapjanët janë të pestit me 33 pikë, kurse Malisheva renditet në dy pozita më poshtë me 29 pikë.

Dita e dielë, sjell dy sfidat tjera, ku Drita pret Drenicën, kurse Dukagjini Ferizajn.

Lideri aktual, Drita ka 52 pikë, ndërsa Drenica është në fund të tabelës me 23 pikë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin ndihmës, te rrethi në Gjilan.

Dukagjini e sheh veten në vendin e gjashtë teksa ka 32 pikë, kurse Ferizaj i parafundit me 28 sosh.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00.

Të shtunën me javës 27-të do të rikthehet futbolli kosovar, me disa ndeshje interesnate që janë në program për t’u zhvilluar.

Tri ndeshje do të zhvillohet të shtunën, kurse dy të tjera ditën e dielë.

Sfida hapëse do të jetë derbi mes Ballkanit dhe Gjilanit, në stadiumin e qytetit në Suharekë.

Kampioni në fuqi ndodhet i dyti me 51 pikë, ndërsa gjilanasit renditet të tretit me 40 sosh.

Ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe mes Prishtinës dhe Trepçës ’89, sfidë kjo që do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Kryeqytetasit kanë 35 pikë të grumbulluara si të katërtit, kurse ’89-shi është në pozitën e tetë me 29 sosh.

Sfida e tretë dhe e fundit për ditën e shtunë është Llapi – Malisheva.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Llapjanët janë të pestit me 33 pikë, kurse Malisheva renditet në dy pozita më poshtë me 29 pikë.

Dita e dielë, sjell dy sfidat tjera, ku Drita pret Drenicën, kurse Dukagjini Ferizajn.

Lideri aktual, Drita ka 52 pikë, ndërsa Drenica është në fund të tabelës me 23 pikë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin ndihmës, te rrethi në Gjilan.

Dukagjini e sheh veten në vendin e gjashtë teksa ka 32 pikë, kurse Ferizaj i parafundit me 28 sosh.

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 15:00.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img