Liverpool i Kloppit tregon fytyrën e Kampionit, shkatërron Leicesterin e Rogersit (VIDEO)

Liverpool ka deklasuar Licesterin Cityn në derbin e xhiros së nëntë në Premier Ligë.

Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar me rezultat 3-0, përballë skuadrës së trajnerit Brandan Rogers, shkruan Albanian News

‘The Reds’ në këtë ndeshje u paraqitën pa 6 lojtarët kryesor (Salah, Van Dijk, Gomez, Henderson, Thiago, Arnold) megjithatë këto mungesa nuk paraqitën ndonjë problem, pasi që Kampioni aktual anglez gjatë 94 minutave ishte skuadër superiore përballë Leicesterit.

Golat për Liverpool u shënuan nga Diego Jota dhe Roberto Firmino, një autogol në këtë ndeshje e realizoi mbrojtësi Evans.

Pas kësaj fitore Liverpool renditet në vendin e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Tottenham Hotspur në vendin e parë, megjithatë skuadra e Mourinhos mban vendin e parë, për shkak të gol-dallimit më të mirë.

Leciester City, pas kësaj humbje zbret në vendin e katër me 18 pikë./Albanian News

Liverpool ka deklasuar Licesterin Cityn në derbin e xhiros së nëntë në Premier Ligë.

Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar me rezultat 3-0, përballë skuadrës së trajnerit Brandan Rogers, shkruan Albanian News

‘The Reds’ në këtë ndeshje u paraqitën pa 6 lojtarët kryesor (Salah, Van Dijk, Gomez, Henderson, Thiago, Arnold) megjithatë këto mungesa nuk paraqitën ndonjë problem, pasi që Kampioni aktual anglez gjatë 94 minutave ishte skuadër superiore përballë Leicesterit.

Golat për Liverpool u shënuan nga Diego Jota dhe Roberto Firmino, një autogol në këtë ndeshje e realizoi mbrojtësi Evans.

Pas kësaj fitore Liverpool renditet në vendin e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Tottenham Hotspur në vendin e parë, megjithatë skuadra e Mourinhos mban vendin e parë, për shkak të gol-dallimit më të mirë.

Leciester City, pas kësaj humbje zbret në vendin e katër me 18 pikë./Albanian News

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -