Liverpool i Kloppit tregon fytyrën e Kampionit, shkatërron Leicesterin e Rogersit (VIDEO)

Liverpool ka deklasuar Licesterin Cityn në derbin e xhiros së nëntë në Premier Ligë.

Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar me rezultat 3-0, përballë skuadrës së trajnerit Brandan Rogers, shkruan Albanian News

‘The Reds’ në këtë ndeshje u paraqitën pa 6 lojtarët kryesor (Salah, Van Dijk, Gomez, Henderson, Thiago, Arnold) megjithatë këto mungesa nuk paraqitën ndonjë problem, pasi që Kampioni aktual anglez gjatë 94 minutave ishte skuadër superiore përballë Leicesterit.

Golat për Liverpool u shënuan nga Diego Jota dhe Roberto Firmino, një autogol në këtë ndeshje e realizoi mbrojtësi Evans.

Pas kësaj fitore Liverpool renditet në vendin e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Tottenham Hotspur në vendin e parë, megjithatë skuadra e Mourinhos mban vendin e parë, për shkak të gol-dallimit më të mirë.

Leciester City, pas kësaj humbje zbret në vendin e katër me 18 pikë./Albanian News

Liverpool ka deklasuar Licesterin Cityn në derbin e xhiros së nëntë në Premier Ligë.

Skuadra e trajnerit Jurgen Klopp ka fituar me rezultat 3-0, përballë skuadrës së trajnerit Brandan Rogers, shkruan Albanian News

‘The Reds’ në këtë ndeshje u paraqitën pa 6 lojtarët kryesor (Salah, Van Dijk, Gomez, Henderson, Thiago, Arnold) megjithatë këto mungesa nuk paraqitën ndonjë problem, pasi që Kampioni aktual anglez gjatë 94 minutave ishte skuadër superiore përballë Leicesterit.

Golat për Liverpool u shënuan nga Diego Jota dhe Roberto Firmino, një autogol në këtë ndeshje e realizoi mbrojtësi Evans.

Pas kësaj fitore Liverpool renditet në vendin e dytë me 20 pikë, aq sa ka edhe Tottenham Hotspur në vendin e parë, megjithatë skuadra e Mourinhos mban vendin e parë, për shkak të gol-dallimit më të mirë.

Leciester City, pas kësaj humbje zbret në vendin e katër me 18 pikë./Albanian News

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Shaqiri mund të bëhet me skuadër të re në janar

Afati kalimtar i janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në...

Martohet futbollisti i Kosovës, së shpejti pritet të bëhet baba

Futbollisi i Kosovës, Florent Muslija, ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe njëherësh i klubit gjerman Hannover 96, Florent Muslija, ka...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
scattered clouds
9.1 ° C
9.4 °
8.9 °
70 %
7.2kmh
40 %
Fri
8 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
9 °

LAJMET E FUNDIT

Shaqiri mund të bëhet me skuadër të re në janar

Afati kalimtar i janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në...

Martohet futbollisti i Kosovës, së shpejti pritet të bëhet baba

Futbollisi i Kosovës, Florent Muslija, ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe njëherësh i klubit gjerman Hannover 96, Florent Muslija, ka...

Ronaldo shënon golin më të çuditshëm në karrierë

Juventus ka ngritur epërsinë 2-0, përballë Dinamo Kiev. Është super ylli portugez Cristiano Ronaldo, ai i cili ka realizuar gol në minutën e 57-të, të...