Malisheva e fortë, arrin fitore të madhe në udhëtim te Prishtina

Malisheva arrin fitore të madhe në udhëtim te Prishtina

Prishtina ka pësuar humbje befasuese nga Malisheva pasi është mposhtur si vendas me rezultat 1-2.

Ishin mysafirët që kanë realizuar gol vetëm pas shtatë minutash lojë, me Ronald Sobowalen që realizoi pas një solo aksioni për 0-1.

Me epërsinë minimale të mysafirëve u mbyllën 45 minutat e para të kësaj sfide.

Prishtina mbeti me një futbollist më pak në fushë, kur Ramadani u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 49-të.

Malisheva gjeti golin e dytë në minutën e 81-të me talentin Drilon Hazrollaj që realizoi për 0-2.

Prishtina u rikthye në lojë pas tre minutave duke realizuar me Shefit Shefitin, por që nëfund ky ishte vetëm gol i nderit dhe i rezultatit përfundimtar 1-2.

Me këtë fitore Malisheva ngritët në pozitën e shtatë në tabelë me 28 pikë, derisa Prishtina mbetet e katërta me 32 sosh.

Në xhiron e 26-të Prishtina do të luaj në udhëtim te Drenica, ndërkohë Malisheva pret Dritën.