Reklamë nga Gjirafa

Paralajmërohet dorëheqja e Thaçit dhe zgjedhja e presidentit/es të re

Reklamë nga Gjirafa

Gjatë një konferencë të zhvilluar gjatë ditës së sotme nga kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, u shpreh që aktakuza e Thaçit nuk e stopoi vizitën në Uashington pasi shumë shpejt do të ndodhë kjo vizitë duke paralajmëruar edhe liberalizim të vizave.

Në lidhje me këtë analisti politik, Blerim Vela përmes një postimi në facebo u shpreh që nëse takimi në Uashington do të ndodhë shumë shpejtë kjo të do të thotë se dorëheqja e Thaçit është e pashmangshme dhe zgjedhja e një presidenti të ri do të ndodhë shumë shpejtë, transmeton “Bota sot”.

Postimi i plotë

Nese eshte per t’i besuar deklarimit te kryeministrit se takimi ne Ëashington do te mbahet se shpejti, atehere roli i Thacit reduktohet nga pale e pazevendesueshme ne negociata ne pale te zevendesueshme qe i nenshtrohet qellimit kryesor. Kjo nenkupton se doreheqja e Thacit eshte e pashmangshme dhe zgjedhja e presidentit/es te re do te ndodh shpejte ne menyre qe te mos bllokohet nisma e administrates Trump

- Artikujt më poshtë janë reklama -
Reklamë nga Gjirafa

Artikuj të ngjashëm

Ky do të jetë avokati i Hashim Thaçit në Hagë

Pas dorëzimit të aktakuzës kundër tij, Hashim Thaçi do t’i nisë së shpejti udhëtimet për në Hagë. Atje do të intervistohet të hënën, e...

Bekim Ibrahimi sjell projektin muzikor më te ri, një hit

Sapo ka ardhur me video projekti më i ri muzikor nga artisti i njohur Bekim Ibrahimi që mban titullin "Jam sheqer Kosove, ti je...

Një 34-vjeçar nga Kosova mbytet në det, në Shëngjin

Një 34-vjeçar nga Kosova është mbytur në det në afërsi të Shëngjinit, ka raportuar gazeta tiranase, Panorama. Sipas kësaj gazete, ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Ku na gjeni?

169,141FansLike
125,000FollowersFollow

LAJMET E FUNDIT

Ky do të jetë avokati i Hashim Thaçit në Hagë

Pas dorëzimit të aktakuzës kundër tij, Hashim Thaçi do t’i nisë së shpejti udhëtimet për në Hagë. Atje do të intervistohet të hënën, e...

Një 34-vjeçar nga Kosova mbytet në det, në Shëngjin

Një 34-vjeçar nga Kosova është mbytur në det në afërsi të Shëngjinit, ka raportuar gazeta tiranase, Panorama. Sipas kësaj gazete, ngjarja ka ndodhur rreth orës...

Lista Srpska largohet nga salla pasi deputetët mbajtën 1 minutë heshtje për masakrën e Srebrenicës

Seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës ka nisur me një minutë heshtje në shenjë nderimi për të gjitha viktimat e masakrës së Srebrenicës,...

I vdes mbesa në moshën 9 vjeçare – deputeti i VV’së bën një postim prekës: Na falë Elita

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka njoftuar se pas një sëmundje të rëndë mbrëmë ka ndërruar jetë mbesa e tij 9 vjecare, Elita,...

Mjeku i Hashim Thaçit rezulton pozitiv me Covid-19

Urologu, Bashkim Gllareva i cili u bë i njohur si mjeku i presidentit Hashim Thaqi, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Gllareva ka deklaruar se përkundër...