Xhaka dhe Shaqiri e nisin në menyrë të mrekullueshme Kupën e Botës, mposhtin Kamerunin

Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri me Zvicrën kanë filluar mbarë paraqitjen e tyre në kampionatin botëror “Katar 2022, shkruan Albanian News.

“Helvetikë”, dolën fitues doli Kamerunit, me golin, të cilin e realizoi Breel Embolo, duke e dërguar topin në rrjetë në minutën e 48’, por nuk festoi për golin, pasi është me origjinë nga Kameruni.

Për golin e Embolo asistin e bëri Xherdan Shaqiri.

Për Zvicrën nga minuta e parë u paraqiten kapiteni, Xhaka dhe a Shaqiri

Me këtë fitore, Zvicra shkon në kuotën e tri pikëve dhe qëndron përkohësisht lidere e grupit ku luan edhe Brazili e Serbia. Dy të fundit përballen sonte, me fillim nga ora 20:00.

Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri me Zvicrën kanë filluar mbarë paraqitjen e tyre në kampionatin botëror “Katar 2022, shkruan Albanian News.

“Helvetikë”, dolën fitues doli Kamerunit, me golin, të cilin e realizoi Breel Embolo, duke e dërguar topin në rrjetë në minutën e 48’, por nuk festoi për golin, pasi është me origjinë nga Kameruni.

Për golin e Embolo asistin e bëri Xherdan Shaqiri.

Për Zvicrën nga minuta e parë u paraqiten kapiteni, Xhaka dhe a Shaqiri

Me këtë fitore, Zvicra shkon në kuotën e tri pikëve dhe qëndron përkohësisht lidere e grupit ku luan edhe Brazili e Serbia. Dy të fundit përballen sonte, me fillim nga ora 20:00.

spot_img

NGJARJE TË TJERA