Rekordi/1.6 milion euro, shitet në ankand pëllumbi Kim

Ky pëllumb belg garash, me moshë 2-vjeçare dhe i quajtur Kimi i ri ka arritur një rekord botëror të shitjes në ankand, për një vlerë prej 1.6 milion euro.

Ankandi për pëllumbin arriti në 1.32 milion euro javën e shkuar duke kaluar rekordin e mëparshëm të vendosur në Mars të vitit 2019 nga një tjetër pëllumb belg i quajtur Armando dhe që u shit me një vlerë prej 1.252 milion euro.

“Kjo është një shumë e paimagjinueshme, sepse ky është një pëllumb femër. Armando ishte mashkull. Zakonisht meshkujt kushtojnë më shumë, sepse ata mund të kenë më tepër pasardhës”, tha për Reuters, Nicholas Giselbrecht, drejtues i Pipa.

Ankandi që nisi me 200 euro në 2 Nëntor, arriti në 1.31 milion euro për 90 minuta, me ofertën e një grupi nga Afrika e Jugut. Por dy blerës të pasur kinezë e kaluan sot atë rekord./Opinion.al

Ky pëllumb belg garash, me moshë 2-vjeçare dhe i quajtur Kimi i ri ka arritur një rekord botëror të shitjes në ankand, për një vlerë prej 1.6 milion euro.

Ankandi për pëllumbin arriti në 1.32 milion euro javën e shkuar duke kaluar rekordin e mëparshëm të vendosur në Mars të vitit 2019 nga një tjetër pëllumb belg i quajtur Armando dhe që u shit me një vlerë prej 1.252 milion euro.

“Kjo është një shumë e paimagjinueshme, sepse ky është një pëllumb femër. Armando ishte mashkull. Zakonisht meshkujt kushtojnë më shumë, sepse ata mund të kenë më tepër pasardhës”, tha për Reuters, Nicholas Giselbrecht, drejtues i Pipa.

Ankandi që nisi me 200 euro në 2 Nëntor, arriti në 1.31 milion euro për 90 minuta, me ofertën e një grupi nga Afrika e Jugut. Por dy blerës të pasur kinezë e kaluan sot atë rekord./Opinion.al

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
2.5 ° C
3 °
1.7 °
74 %
2.1kmh
75 %
Tue
7 °
Wed
8 °
Thu
10 °
Fri
11 °
Sat
10 °

LAJMET E FUNDIT

Ky është lloji më i rrallë i personit, a jeni i tillë?

Sipas Carl Jung, lloji i personalitetit që ka kombinime unike të tipareve, të cilat përfshijnë, ndër të tjera, mbylljen, ndjeshmërinë dhe drejtësinë, përbën vetëm...