656
TË VDEKUR
17,009
TË INFEKTUAR
14,716
TË SHËRUAR

LAJMET E FUNDIT

Kryeministri Hoti tregon se sa para do t’i fitojnë Gastronomet nga pako ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka takuar sot përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomeve. Kryeministri u ka bërë me dije gastronomëve ndihmat për bizneset pas votimit...

Retrospektivë historie për festën e flamurit

Shkruan: Atdhe Gjoci Dy fjalë për 28 Nëntorin dhe vështirësive të realizimit të Shtetit Shqiptar. Dy rrole të ndara jo vetëm nga pozita, por edhe...

Përse akuzohet Hashim Thaçi?

Kosova ndodhet sot në një nga momentet më të vështira dhe më problematike të pas pavarësisë së saj. Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi,...

Artan Fuga: Pse po martohen gratë shqiptare me burra serbë?

Nga Artan Fuga KRUSHQIT E PANGRIRË: MBI MARTESAT MES VAJZAVE SHQIPTARE DHE BURRAVE SERBË Kur ish-studentja ime në lëndën e Komunikimit Ndërkulturor, Olta Murataj, në studimet...

Kronikae zezë

SPORT

Shaqiri mund të bëhet me skuadër të re në janar

Afati kalimtar i janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në...

Martohet futbollisti i Kosovës, së shpejti pritet të bëhet baba

Futbollisi i Kosovës, Florent Muslija, ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe njëherësh i klubit gjerman Hannover 96, Florent Muslija, ka...
- Reklamë nga Gjirafa -

Magazina

& HOROSKOPI

Sa paguhet Teuta Krasniqi në “Çka ka shpija”?

Aktorja e njohur shqiptare, Teuta Krasniqi, iu ka përgjigjur pyetjeve provokative të emisionit Prive. Ajo tregoi shumë gjëra përmes 60 sekondave të rezervuar për të. Sa...

Enxhi, asistentja që e bën MTI-në të ngrohtë edhe në dimër!

Asistentja ekzekutive në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Enxhi Stublla kohë pas kohe bën paraqitje nga më të ndryshme në rrjetet sociale. Pozat e...

Horoskopi i të mërkurës/ Shenjat që duhet të bëjnë një zgjedhje të vështirë

Dashi-Jeni njerëz të thjeshtë prandaj keni mungesë taktike në lidhje me marrëdhëniet me njerëzit. Kjo mund t’iu lëndojë në disa raste. Thjeshtësia do të mbizotërojë...

📸 Instagram

@albaniannews_official

Albanian News mund ta gjeni edhe në "Instagram". Ne po punojmë fort që t'u sjellim eksperiencën më të mirë juve!

Hitet e fundit

Shëndetësi

& LIFESTYLE

TEKNOLOGJI

& FUN

Më të lexuarat

Fustani i zbulon shumë Anastasia Kvitkos

Anastasia Kvitko po vazhdon me provokimet. Modelja e famshme, Anastasia Kvitko, po prin si femra më e komentuar shkak i formave të saj trupore,...