Category:

Sport

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Ozil do të largohet nga Arsenal, përgatitet për transferimin e bujshëm

Që marrëdhënia mes Arsenal-it dhe Mesut Ozil-it nuk ishte me ajo e mëparshmja kjo dihej. Fantazisti Topçinjve është prej kohësh në qendër të disa...

E turpshme: Pas humbjes lojtarët e Prishtinës shkatërrojnë zhveshtorët e stadiumit në Gjilan

Dueli ndërmjet Gjilanit dhe Prishtinës ka përfunduar mes shumë tensioneve dhe incidenteve. Kryeqytetasit janë ndarë tejet të pakënaqur me mënyren e ndarjes së drejtësisë,...

Tensione pas ndeshjes Gjilani- Prishtina, trajneri Dallaku qan!

Kryetrajneri i FC Prishtinës, Armend Dallku, mes lotëve është intervistuar pas ndeshjes në Gjilan, teksa ekipi tij pësoi 2-1 nga skuadra me po të...

LAJMI I FUNDIT: Prishtina tërhiqet nga garat në futbollin kosovar?

Krerët e klubit të FC Prishtinës janë duke shqyrtuar mundësinë që të bojkotojnë garat e organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës, shkruan Gazeta...

Ballkani mbyll llogaritë që në pjesën e parë, paqe dhe spektakël mes Gjilanit dhe Prishtinës

Sapo kanë përfundaur pjesët e para të takimeve të Superligës së Koosvës. Ballkani po fiton 4-1 ndaj Llapit, me ekipet që kanë bërë...

Momenti kur futbollisti 16 vjeçar goditet nga rrufeja

Një ngjarje e rëndë dhe vërtet e pabesueshme ka ndodhur në Rusi. Një futbollist, Ivan Zaborovskiy, gjatë një seance stërvitore me ekipin e tij, Znamya...

Luajti në vendin e shokut, futbollistin shqiptar e arreston policia

Një ngjarje totalisht e pazakontë vjen nga Kategoria e Dytë në Shqipëri. Valter Përndreca, lojtari i Adës së Velipojës, është arrestuar nga policia ditën...

Milani triumfoi pastër ndaj Lazios, por vëmendjen në “Olimpico” e tërhoqi gazetarja superseksi

Milani mposhti me rezultatin 3-0 Lacion ditën e djeshme në transfertë, duke i dhënë kështu një goditje kryeqytetasve dhe duke i larguar nga lufta...

Ancelotti zgjedh formacionin më të mirë me lojtarët që i ka trajnuar, mungon CR7 dhe shumë yje tjerë

Carlo Ancelotti ka zgjedhur formacionin më të mirë të të gjitha kohërave me lojtarët që i ka pasur si trajner, ku shumica nga ta...

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

The Coronavirus Hospital Crisis and What to Do to Avoid It

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Find Out How Many Confirmed Cases Are in Your Area Right Now?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...