Category:

Shëndetësi

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Krejt çfarë dihet për virusin e gripit të derrave në Kinë, që i ka shqetësuar njerëzit – por edhe shkencëtarët

Një lloj i përhapur i gripit në derra në Kinë ka ngjallur shqetësim midis shkencëtarëve, të cilët thonë se ka veti të caktuara që...

Tre këshilla për të zgjedhur një shalqi të ëmbël

Një shalqi i mirë është një ushqim i shëndetshëm i verës, kështu që është e rëndësishme të dini se si ta zgjidhni një të...

Kjo është dieta qe i bën vipat fiber/ Ja si te hiqni deri 5 KG peshe në vetëm 1 javë

Te humbasesh kile te teperta ne shtepi eshte nje gje shume e veshtire. Por me shume vullnet dhe me nje diet te mire mund...

Çfarë i ndodh organizmit nëse hani djathë në mëngjes

Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzitshëm në një gosti...

Ekspertët italianë: Koronavirusi pengon prodhimin e spermës dhe testosteronit

Koronavirusi është gjetur në spermën e 15% të pacientëve të cilët kanë rezultuar pozitivë, e si pasojë, kjo ndikon në prodhimin e testosteronit dhe...

Vajza dhe gra, kjo bimë bën që të mos keni nevojë të shkoni më te gjinekologu

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më seriozet, janë shumë të zakonshme te vajzat e reja...

Në qoftë se përdorni paracetamol, duhet ta lexoni urgjent këtë lajm

humica prej neshe e ka perdorur te pakten nje here ne jeten e tij Paracetamolin, dhe ne dime qe ai është qetësuesi i dhimbjeve...

Pse shkaktohen ngërçet e këmbës gjatë natës dhe si ta ndaloni këtë përgjithmonë

Muskujt janë ato që e bëjnë lëvizjen të mundshme, por kur një ngërç godet ose bëhet kronik, lëvizja bëhet e dhimbshme dhe gati e...

Nëse iu ka djegur dielli, përdoreni këtë produkt që të gjithë e kemi në kuzhinë

Pasi kaloni një ditë në plazh ka shumë mundësi të përjetoni një djegie të pa dëshiruar. Për fat të mirë zbutjen e dëmeve dhe dhimbjeve...

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

The Coronavirus Hospital Crisis and What to Do to Avoid It

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Find Out How Many Confirmed Cases Are in Your Area Right Now?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...