Rikthehet Manchester United, mposht Liverpoolin me Ronaldon në stol

Ter Hagen tani mund të gjejë qetësinë. Pas një starti katastrofal në këtë edicion, Manchester United nën drejtimin e Hagen bindi pikërisht në tempullin e tyre “Old Travord”, shkruan AlbanianNews.net

Djajtë e kuq mposhtën rivalin e vjetër, Liverpoolin me rezultat 2:1. Timonieri vendas u tregua i guximshëm duke lënë në stol yjet si Maguire e Ronaldo. Yllin portugez holandezi e inkuadroi vetëm në minutën e 86-të, për ti treguar se mund ti bëjë llogarit pa ata.

Golin e parë e realizoi Sancho (16’), derisa Rashford e shënoi golin e qetësisë në gjysmëlojën e dytë (58’).

Megjithatë Liverpool nuk u dorëzua duke ngushtuar shifrat Salah (81’), për ta bërë sfidën të paqartë deri në fund.

Tani Man UTD ka tri pikë derisa Salah me shokë mbesin në vetëm dy pikë pas tri javësh në Premier Ligë.