spot_img

Anglia mund Sllovakinë dhe siguron çerekfinalen

spot_img

Kombëtarja e Anglisë është kualifikuar në çerefinale të Euro 2024, pasi mposhti 2:1 Sllovakinë në një ndeshje tejet interesante.

Golin e parë në këtë sfidë e shënoi Ivan Schranz në minutën e 25’të, shkruan Indeksonline

Kur u mendua se “Tre Luanët” po ecin në shtëpi, doli në skenë mesfushori Jude Bellingham – i cili shënoi një supergol për t’i barazuar shifrat në 1:1.

Në vazhdime, djelmoshat e Gareth Southgate ishin më të përgatitur dhe me anë të kapitenit, Harry Kane shënuan edhe golin e dytë.

Me këtë fitore, Anglia shkon në çerekfinale të Euro 2024, ku në këtë raund do të luajnë ndaj Zvicrës.