spot_img

Armend Thaqi zyrtarizohet te Cluj në Rumani

spot_img

Armend Thaqi edhe zyrtarisht është futbollist i ri i skuadrës rumune, CFR Cluj.

Mbrojtësi i djathtë u largua nga Ballkani dhe tani karrierën do ta vazhdoj në Rumani.

Thaqi sa ishte pjesë e Ballkanit arriti të fitonte tre tituj të Superligës, një Kupë të Kosovës dhe një Superkupë të Kosovës.

Ai ka bërë 172 paraqitje me fanellën e portokallëzinjëve, duke shënuar 15 gola dhe ka bërë 36 asitime.

Armend Thaqi edhe zyrtarisht është futbollist i ri i skuadrës rumune, CFR Cluj.

Mbrojtësi i djathtë u largua nga Ballkani dhe tani karrierën do ta vazhdoj në Rumani.

Thaqi sa ishte pjesë e Ballkanit arriti të fitonte tre tituj të Superligës, një Kupë të Kosovës dhe një Superkupë të Kosovës.

Ai ka bërë 172 paraqitje me fanellën e portokallëzinjëve, duke shënuar 15 gola dhe ka bërë 36 asitime.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img