Arteta fiton trofeun e parë si trajner – Arsenal mposht Chelsea në finalen e Kupës FA, fal super sulmuesit Aubameyang

Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal.

Arsenal ishte skuadra më e mirë në finalen e Kupës FA, duke mposhtur Chelsean me rezultatin 2:1.

‘Gunners’ gjetën veten në disavantazh pas vetëm pesë minutave, kur në një aksion të rrjedhshëm, Pulisic gjeti veten mirë të vendosur për të shënuar për 0:1.

Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal.

Arsenal ishte skuadra më e mirë në finalen e Kupës FA, duke mposhtur Chelsean me rezultatin 2:1, shkruan lajmi.net.

‘Gunners’ gjetën veten në disavantazh pas vetëm pesë minutave, kur në një aksion të rrjedhshëm, Pulisic gjeti veten mirë të vendosur për të shënuar për 0:1.

Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal.

Arsenal ishte skuadra më e mirë në finalen e Kupës FA, duke mposhtur Chelsean me rezultatin 2:1.

‘Gunners’ gjetën veten në disavantazh pas vetëm pesë minutave, kur në një aksion të rrjedhshëm, Pulisic gjeti veten mirë të vendosur për të shënuar për 0:1.

Mikel Arteta ka regjistruar trofeun e parë të tij në karrierën si trajner, duke fituar Kupën FA me Arsenal.

Arsenal ishte skuadra më e mirë në finalen e Kupës FA, duke mposhtur Chelsean me rezultatin 2:1, shkruan lajmi.net.

‘Gunners’ gjetën veten në disavantazh pas vetëm pesë minutave, kur në një aksion të rrjedhshëm, Pulisic gjeti veten mirë të vendosur për të shënuar për 0:1.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
87 %
1kmh
75 %
Sat
23 °
Sun
24 °
Mon
27 °
Tue
27 °
Wed
26 °

LAJMET E FUNDIT

Juventusi dhe Reali shkojnë të shpia

Juventus dhe Real Madrid janë eliminuar nga Liga e Kampionëve. Skuadra italiane edhe pse ka shënuar fitore 2-1, por humbje 1-0, në Francë nga Lyon...

Formacionet zyrtare: Manchester City – Real Madrid

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së Ligës së Kampionëve e cila zhvillohet në mes të Manchester City dhe Real Madrid. Manchester City: Ederson, Walker,...