As Mbappe e as Neymar… Real Madrid po vjen me një super goditje, rrëmben yllin e PSG-së

Real Madridi ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Paris Saint-Germainit, brazilianin Marquinhos, përcjellë të martën “Le Buteur”.

Mësohet se te Reali po e shohin Marquinhosin si përforcim ideal për repartin e mbrojtjes. Madje, braziliani po shihet si zëvendësim për Sergio Ramosin e Raphael Varanen, të cilët pritet të largohen nga Reali në fund të sezonit.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe vazhdo artikullin ↓↓

Marquinhos është kapiten i PSG-s dhe këtë sezon ka 34 ndeshje, ku ka shënuar pesë gola e ka bërë një asistim.

26-vjeçari ka kontratë me ekipin francez deri në vitin 2024 kurse ka edhe 47 ndeshje e dy gola të realizuar për Përfaqësuesen e Brazilit. Marquinhos është pjesë e PSG-s prej vitit 2013 kur iu bashkua nga Roma.

Real Madridi ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Paris Saint-Germainit, brazilianin Marquinhos, përcjellë të martën “Le Buteur”.

Mësohet se te Reali po e shohin Marquinhosin si përforcim ideal për repartin e mbrojtjes. Madje, braziliani po shihet si zëvendësim për Sergio Ramosin e Raphael Varanen, të cilët pritet të largohen nga Reali në fund të sezonit.Shty’p hapsiren rek.lamuese me poshte dhe vazhdo artikullin ↓↓

Marquinhos është kapiten i PSG-s dhe këtë sezon ka 34 ndeshje, ku ka shënuar pesë gola e ka bërë një asistim.

26-vjeçari ka kontratë me ekipin francez deri në vitin 2024 kurse ka edhe 47 ndeshje e dy gola të realizuar për Përfaqësuesen e Brazilit. Marquinhos është pjesë e PSG-s prej vitit 2013 kur iu bashkua nga Roma.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -