“Bomba” e ditës: Bale transferohet në Serie A

 

Gareth Bale te gjiganti italian.

Portali spanjoll Todo Fichajes, ka lëshuar një lajm bombastik, duke raportuar se Gareth Bale mund të transferohet në Serie A.

Bale është i huazuar te Tottenham, mirëpo Spurs nuk do ta blejnë kartonin e uellsianit.

Uellsiani do të rikthehet te Reali, mirëpo Perez synon shitjen e 31-vjeçarit edhe pse Ancelotti e dëshiron në skuadër.

Nga kjo situatë kërkon të përfitojë Jose Mourinho, i cili ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Bale në Olimpico.

Bale shënoi 10 gola nën drejtimin e Mourinhos te Tottenham dhe Special One beson se uellsiani do të jetë një super përforcim për vijën e sulmit.

Todo Fichajes, shkruan se bisedimet pritet të fillojnë së shpejti, ndërsa për kartonin e Bale Roma do të paguaj 15 milionë euro.

 

Gareth Bale te gjiganti italian.

Portali spanjoll Todo Fichajes, ka lëshuar një lajm bombastik, duke raportuar se Gareth Bale mund të transferohet në Serie A.

Bale është i huazuar te Tottenham, mirëpo Spurs nuk do ta blejnë kartonin e uellsianit.

Uellsiani do të rikthehet te Reali, mirëpo Perez synon shitjen e 31-vjeçarit edhe pse Ancelotti e dëshiron në skuadër.

Nga kjo situatë kërkon të përfitojë Jose Mourinho, i cili ia ka kërkuar drejtuesve transferimin e Bale në Olimpico.

Bale shënoi 10 gola nën drejtimin e Mourinhos te Tottenham dhe Special One beson se uellsiani do të jetë një super përforcim për vijën e sulmit.

Todo Fichajes, shkruan se bisedimet pritet të fillojnë së shpejti, ndërsa për kartonin e Bale Roma do të paguaj 15 milionë euro.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -