Chelsea eliminon Real Madridin, kualifikohet në finale të LK

Chelsea ka fituar 3-1 me rezultat të përgjithshëm ndaj Real Madrid.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel shtë treguar shumë e sukesshme ndaj Real Madrid dhe kësisoj kanë arritur t’i eliminojnë ata, raporton lajmi.net.Timo Werner zhbllokoi ndeshjen në minutën e 28-të, kur shënojë një gol sa ishte porta e zbrazët.

Me rezultat minimal, Chelsea mbylli pjesën e parë me rezultat pozitiv.Në pjesën e dytë, ishte Thibaut Courtois heroi i ‘Los Blancos’ duke i shpëtuar ata disa herë nga pranimi i golave.Megjithatë, belgu pësoi gol në minutën e 85-të, kur Mason Mount shënojë edhe një herë tjetër për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.Më 29 maj do të përballen në finale Manchester City dhe Chelsea.

Chelsea ka fituar 3-1 me rezultat të përgjithshëm ndaj Real Madrid.

Skuadra e drejtuar nga Thomas Tuchel shtë treguar shumë e sukesshme ndaj Real Madrid dhe kësisoj kanë arritur t’i eliminojnë ata, raporton lajmi.net.Timo Werner zhbllokoi ndeshjen në minutën e 28-të, kur shënojë një gol sa ishte porta e zbrazët.

Me rezultat minimal, Chelsea mbylli pjesën e parë me rezultat pozitiv.Në pjesën e dytë, ishte Thibaut Courtois heroi i ‘Los Blancos’ duke i shpëtuar ata disa herë nga pranimi i golave.Megjithatë, belgu pësoi gol në minutën e 85-të, kur Mason Mount shënojë edhe një herë tjetër për t’i dhënë epilogun përfundimtar ndeshjes.Më 29 maj do të përballen në finale Manchester City dhe Chelsea.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -