Chelsea me një lojtar më shumë dominon “San Siron”

Chelsea e ka fituar edhe takimin e dytë kundër Milanit në fazën e katërt të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

“Blutë” e Londrës triumfuan pastër 0:2 ndaj Milanit në stadiumin “San Siro” në takimin e Grupit E.

Punët për Milanin u vështirësuan në minutën e 18-të kur Tomori shkaktoi penallti dhe u ndëshkua me karton të kuq.

Nga pika e bardhë e penalltisë shënoi Jorginho për t’i dhënë avantazhin mysafirëve.

13 minutë më vonë, golin e dytë dhe të fitores për Chelsean e realizoi Aubameyang nga afërsia.

Chelsea me këtë fitore ngritet në vendin e parë në grup me shtatë pikë, ndërsa Milani është i treti me katër pikë.

Kanë përfunduar edhe dy takimet tjera të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve.

Real Madridi ka barazuar 1:1 me Shakhtar Donetskun në udhëtim në takimin e luajtur në Varshavë të Polonisë.

Për ukrainasit realizator ishte Zubkov që konkretizoi me gol një rast në minutën e 46-të të ballafaqimit.

Los Blancos shmangu disfatë krejt në fund të takimit, kur Rudiger dërgoi topin në rrjetë në minutën e pestë shtesë të duelit.

Real Madridi përkundër barazimit vazhdon lidershipin në Grupin F me dhjetë pikë, katër më shumë se Leipzigu dhe pesë më shumë se Shakhtari.

Me barazim ka përfunduar sfida e dytë ndërmjet Paris Saint-Germainit dhe Benficas.

Ndeshja në “Parkun e Princave” në Paris u mbyll 1:1.

Mbappe kaloi PSG-në në avantazh në minutën e 40-të nga pika e bardhë e penalltisë.

Nga po e njëjtë pozitë, Joao Mario riktheu baraspeshën në minutën e 62-të.

PSG-ja dhe Benfica kanë nga tetë pikë në Grupin H, me parisienët që kryesojnë për shkak të goldallimit më të mirë.