City – Real, Juve – Lyon, rezultate befasuese pas pjesës së parë

Janë mbyllur pjesët e para në Juventus Stadium dhe Etihad Stadium.

Zonja e Vjetër po barazon 1-1 me Lyonin në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, shënoi Memphis Depay nga pika e bardhë në minutën e 12’.

Juve barazoi në minutën e 43’ po ashtu nga pika e bardhë, shënoi Cristiano Ronaldo.

Juve do të bëjë të pamundurën që të shënojë të paktën edhe dy gola në 45 minutat e [pjesës së dytë, nëse e do nëj biletë për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe në ndeshjen tjetër, City vs Real, rezultati është i barabartë, 1-1.

Vendasit kaluan të parët në epërsi në minutën e 9’, pas një gabimi amatoreskt nga ana e Raphael Varane.

Barazoi gjithçka Karim Benzema, në minutën e 28’.

Realit i duhet edhe një gol për ta dërguar takimin në vazhdime, çka do të thotë se kjo sfidë tashmë është bërë shumë interesante dhe 45 minutat e pjesës së dytë do të jenë të zjarrta.

Janë mbyllur pjesët e para në Juventus Stadium dhe Etihad Stadium.

Zonja e Vjetër po barazon 1-1 me Lyonin në ndeshjen e kthimit në Ligën e Kampionëve.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët, shënoi Memphis Depay nga pika e bardhë në minutën e 12’.

Juve barazoi në minutën e 43’ po ashtu nga pika e bardhë, shënoi Cristiano Ronaldo.

Juve do të bëjë të pamundurën që të shënojë të paktën edhe dy gola në 45 minutat e [pjesës së dytë, nëse e do nëj biletë për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Edhe në ndeshjen tjetër, City vs Real, rezultati është i barabartë, 1-1.

Vendasit kaluan të parët në epërsi në minutën e 9’, pas një gabimi amatoreskt nga ana e Raphael Varane.

Barazoi gjithçka Karim Benzema, në minutën e 28’.

Realit i duhet edhe një gol për ta dërguar takimin në vazhdime, çka do të thotë se kjo sfidë tashmë është bërë shumë interesante dhe 45 minutat e pjesës së dytë do të jenë të zjarrta.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
moderate rain
11.8 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
2.6kmh
75 %
Tue
14 °
Wed
18 °
Thu
17 °
Fri
21 °
Sat
24 °

LAJMET E FUNDIT

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...