Dardanet e jashtëzakonshme, mposhtin Bullgarinë 5:1

Futbollistet e Përfaqësueses së Kosovës janë inkuadruar në Ligën B të Ligës së Kombeve, pas fitores së madhe kundër Bullgarisë.

“Dardanet” triumfuan 5:1 kundër kundërshtareve bullgare, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, shkruan lajmi.net.

Bullgaria kaloi e para në avantazh me golin e Ivanovas pas 26 minutave lojë të zhvilluara.

Festa e bullgareve zgjati deri në minutën e 39-të, kur Halilaj barazoi shifrat, me asistimin e Biqkajt.

Përmbysjen Kosovës ia siguroi Metaj me golin e minutës së 58-të, ndërsa golin e qetësisë e shënoi Uka në minutën e 71-të.

Epilogun përfundimtar të ndeshjes e vulosi sërish Memeti goli i minutës së 89-të.

Për golin e katërt u përkujdes Memeti gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt.

Kosova me këtë fitore është e para me 10 pikë në Grupin 5, gjashtë më shumë se Bullgaria.

Maqedonia e Veriut është e fundit me 0 pikë.