Dikur e kishte klauzolën 50 milionë euro, sot ka prekur fundin/ Nuk do ta besoni dot se në cilën ligë do të përfundojë “ylli i madh” Donis Avdijaj

Donis Avdijaj kurrsesi nuk mund të rehatohet. Dikur i vlerësuar si njëri nga talentet më të mëdhenj te Schalke, skuadër kjo që edhe ia vuri çmimin prej 50 milionë eurosh, sot mund të përfundoi në Ligën e Tretë të Gjermanisë.

Pas dështimit në kampionatin turk dhe atë skocez, tani ofertat në drejtim të tij janë tejet të varfra. Klubi i Ligës së Tretë gjermane, Turkgucu Munich, po interesohet për të.

“E di se ka disa oferta nga Arabia, por mendoj se nuk është momenti i duhur për mua. Gjithashtu Turkgucu Munich është interesuar. Natyrisht, Munichu është qytet i madh, por do ta diskutojë me menaxherin se cila është zgjidhja e duhur”, deklaroi Avdijaj për “Time24story.com”.

Avdijaj më herët ka luajtur me Schalke 04, Willem 2, Trabzonspor dhe së fundi Hearts. Ka ndeshje edhe me Kosovën, tek e cila nuk është ftuar prej gati dy vjetësh.

Donis Avdijaj kurrsesi nuk mund të rehatohet. Dikur i vlerësuar si njëri nga talentet më të mëdhenj te Schalke, skuadër kjo që edhe ia vuri çmimin prej 50 milionë eurosh, sot mund të përfundoi në Ligën e Tretë të Gjermanisë.

Pas dështimit në kampionatin turk dhe atë skocez, tani ofertat në drejtim të tij janë tejet të varfra. Klubi i Ligës së Tretë gjermane, Turkgucu Munich, po interesohet për të.

“E di se ka disa oferta nga Arabia, por mendoj se nuk është momenti i duhur për mua. Gjithashtu Turkgucu Munich është interesuar. Natyrisht, Munichu është qytet i madh, por do ta diskutojë me menaxherin se cila është zgjidhja e duhur”, deklaroi Avdijaj për “Time24story.com”.

Avdijaj më herët ka luajtur me Schalke 04, Willem 2, Trabzonspor dhe së fundi Hearts. Ka ndeshje edhe me Kosovën, tek e cila nuk është ftuar prej gati dy vjetësh.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
moderate rain
11.8 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
2.6kmh
75 %
Tue
14 °
Wed
18 °
Thu
17 °
Fri
21 °
Sat
24 °

LAJMET E FUNDIT

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...