E KRYER/ Shansi i artë për sulmuesin kuqezi, arrihet marrëveshja e shumëpritur

Florian Kamberi do të vazhdojë te jetë pjesë e Reinxhërs, ku ai kaloi në huazim nga skuadra tjetër skoceze e Hibernian.

Sipas asaj që shkruan “The Sunday Post”, drejtuesit e Reinxhërsit kanë arritur marrëveshjen me klubin që zotëron kartonin e lojtarit dhe do e mbajnë sulmuesin shqiptar edhe për ndeshjet e Europës.

Në Skoci kampionati është i mbyllur, por Reinxhërs do të vazhdojë rrugëtimin në Europa Ligë, ku do përballet me Bajer Leverkusenin dhe Stiven Xherard dëshiron ta ketë pjesë të skuadrës edhe për këto ndeshje Kamberin.

Thuhet se palët kanë rëndë dakord për një zgjatje të huazimit dhe Kamberi do të vazhdojë të qëndrojë te Reinxhërs, të paktën deri në përfundim të aventurës europiane.

Get in Touch

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Related Articles

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Get in Touch

20,172FansLike
2,247FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Posts

Which Country Has Flattened the Curve for the Coronavirus?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

All that You Need to Know About the Coronavirus Outbreak

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Your Questions About Life Under Coronavirus Answered Here

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

The Coronavirus Hospital Crisis and What to Do to Avoid It

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...

Find Out How Many Confirmed Cases Are in Your Area Right Now?

Prevention Sugar seems to have developed a reputation as the big bad wolf in relation to health. We have reported on numerous studies associating sugar...