spot_img

“Është ëndërr, e pabesueshme”, Granit Xhaka i emocionuar: Jemi në finale, ky ekip është i çmendur!

spot_img

Bayer Leverkuseni është kualifikuar në finalen e madhe të UEFA Europa League pas eliminoi Romën në gjysmëfinale.

Nuk ishte vetëm kualifikimi moment historik, por klubi gjerman barazoi shifrat në 2:2 në minutat e fundit dhe Granit Xhaka ishte më meritori.

Mesfushori shqiptar pikërisht ka folur pas ndeshjes duke treguar emocione rreth kualifikimit në finale dhe golit të barazimit.

”Mbi të gjitha, të mos humbasësh është e pabesueshme. Edhe një herë, kjo vendosmëri për të shënuar një gol tjetër dhe për ta barazuar është e pabesueshme.”

“Tani jemi në finale. Një ëndërr është bërë realitet. Është e çuditshme! Ju ëndërroni një atmosferë të tillë. Ju ëndërroni për lojëra të tilla.”

“Si fëmijë, ju dëshironi të jeni në këto ndeshje dhe pastaj kur barazoni pak para fundit dhe shkoni në finale, është e pabesueshme. Ne patjetër do ta shijojmë këtë natë tani.”, tha Xhaka për RTL

Bayer Leverkuseni është kualifikuar në finalen e madhe të UEFA Europa League pas eliminoi Romën në gjysmëfinale.

Nuk ishte vetëm kualifikimi moment historik, por klubi gjerman barazoi shifrat në 2:2 në minutat e fundit dhe Granit Xhaka ishte më meritori.

Mesfushori shqiptar pikërisht ka folur pas ndeshjes duke treguar emocione rreth kualifikimit në finale dhe golit të barazimit.

”Mbi të gjitha, të mos humbasësh është e pabesueshme. Edhe një herë, kjo vendosmëri për të shënuar një gol tjetër dhe për ta barazuar është e pabesueshme.”

“Tani jemi në finale. Një ëndërr është bërë realitet. Është e çuditshme! Ju ëndërroni një atmosferë të tillë. Ju ëndërroni për lojëra të tilla.”

“Si fëmijë, ju dëshironi të jeni në këto ndeshje dhe pastaj kur barazoni pak para fundit dhe shkoni në finale, është e pabesueshme. Ne patjetër do ta shijojmë këtë natë tani.”, tha Xhaka për RTL

spot_img
spot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img