spot_img

Fenomeni 16-vjeçar Lamine Yamal e dërgon Spanjën në finalen e Kampionatit Evropian

spot_img

Falë magjisë së talentit të Barcelonës, Lamine Yamal, kombëtarja spanjolle ka mposhtur Francën me rezultat 2:1 dhe kështu ka siguruar finalen e madhe të Kampionatit Evropian që po mbahet në Gjermani.

Të parët që kaluan në avantazh ishin francezët në minutën e nëntë, por më pas Spanja u nxitua.

Ishte fenomeni Lamine Yamal, që barazoi rezultatin me një supergol, duke u bërë lojtari më i ri që ka shënuar në një kampionat europian.

Kurse golin e fitores e shënoi Dani Olmo, katër minuta më vonë. Me këtë rezultat përfundoi loja.

Spanja në finale do të pret fituesin e ndeshjes, Angli – Holandë, që zhvillohet nesër./Albanian News

Falë magjisë së talentit të Barcelonës, Lamine Yamal, kombëtarja spanjolle ka mposhtur Francën me rezultat 2:1 dhe kështu ka siguruar finalen e madhe të Kampionatit Evropian që po mbahet në Gjermani.

Të parët që kaluan në avantazh ishin francezët në minutën e nëntë, por më pas Spanja u nxitua.

Ishte fenomeni Lamine Yamal, që barazoi rezultatin me një supergol, duke u bërë lojtari më i ri që ka shënuar në një kampionat europian.

Kurse golin e fitores e shënoi Dani Olmo, katër minuta më vonë. Me këtë rezultat përfundoi loja.

Spanja në finale do të pret fituesin e ndeshjes, Angli – Holandë, që zhvillohet nesër./Albanian News

spot_img
spot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img