Fotografi Hungarez fotografon nënën dhe të bijën në të njëjtin treg ushqimor që e kishte bërë foton parë, para 30 viteve

Një fotograf hungarez ka postuar një fotografi të një nënë me fëmijën e saj duke blerë gjëra ushqimore në një treg në Budapest të Hungarisë, pozë e shkrepur në vitin 1987.

Kjo shkrepje u bë menjëherë virale në gjithë botën, shkruan Albanian News

Nënë e bijë, foto e realizuar në vitin 1987

Kur fotografi Attila Manek e kuptoi që fotografia e tij arriti sukses pas më shumë se tridhjetë vjet nga koha kur realizua, ai nuk ishte në dijeni se një version dixhital i tij ishte ngarkuar në Facebook, as nuk e dinte se kush e mori apo ku. Sidoqoftë, shumë komentues pyesnin se si janë njerëzit sot në foto, kështu që Attila vendosi që të bënte një foto shumë të ngjashme në vitin 2020.

Nënë e bijë, foto e realizuar në vitin 2020

Sipas fotografit, gruaja dhe vajza e të cilit janë në foton virale, fotografia origjinale është bërë në Bulevardin Museum në Budapest, ku ata ishin duke jetuar në atë kohë. Dhe versioni i ri u shkrep në tregun e Budafok me të njëjtët protagonistë – Martin dhe vajzën e saj Eniko.

Vajza në foto e cila tani është 33 vjeçare është një shkencëtare e kimisë, ndërsa nëna e saj merret me përkthim të librave./Albanian News

Një fotograf hungarez ka postuar një fotografi të një nënë me fëmijën e saj duke blerë gjëra ushqimore në një treg në Budapest të Hungarisë, pozë e shkrepur në vitin 1987.

Kjo shkrepje u bë menjëherë virale në gjithë botën, shkruan Albanian News

Nënë e bijë, foto e realizuar në vitin 1987

Kur fotografi Attila Manek e kuptoi që fotografia e tij arriti sukses pas më shumë se tridhjetë vjet nga koha kur realizua, ai nuk ishte në dijeni se një version dixhital i tij ishte ngarkuar në Facebook, as nuk e dinte se kush e mori apo ku. Sidoqoftë, shumë komentues pyesnin se si janë njerëzit sot në foto, kështu që Attila vendosi që të bënte një foto shumë të ngjashme në vitin 2020.

Nënë e bijë, foto e realizuar në vitin 2020

Sipas fotografit, gruaja dhe vajza e të cilit janë në foton virale, fotografia origjinale është bërë në Bulevardin Museum në Budapest, ku ata ishin duke jetuar në atë kohë. Dhe versioni i ri u shkrep në tregun e Budafok me të njëjtët protagonistë – Martin dhe vajzën e saj Eniko.

Vajza në foto e cila tani është 33 vjeçare është një shkencëtare e kimisë, ndërsa nëna e saj merret me përkthim të librave./Albanian News

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
16 ° C
16 °
16 °
87 %
1kmh
75 %
Wed
20 °
Thu
20 °
Fri
23 °
Sat
23 °
Sun
24 °

LAJMET E FUNDIT

Priten vërshime, Qeveria thotë se është e gatshme të reagojë

Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se mund të ketë vërshime në Kosovë pas reshjeve të shumta të shiut. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se...