spot_img

Gjermania publikon listën përfundimtare për Euro 2024

spot_img

Kombëtarja e Gjermanisë ka shpallur skuadrën e saj përfundimtare prej 26 lojtarësh për Euro 2024 – me menaxherin Julian Nagelsmann që ka vendosur të heqë një lojtar nga skuadra e tij.

Nikoqirët ndërmorën hapin e pazakontë duke emëruar 27 lojtarë në skuadrën e tyre provizore, me vendet e tjera, si Anglia dhe Spanja që patën më shumë në listën preliminare.

Ndërsa Gareth Southgate dhe Luis de la Fuente kishin disa vendime të ndërlikuara për të marrë të enjten dhe premten përpara se të shpallnin listën përfundimtare, detyra e Nagelsmann është bërë pak më e lehtë.

Ai ka vendosur të lërë tri pozicionet e fushës të paprekura, pasi ka vendosur të heqë nga lista një nga katër portierët e tij, me portierin e Shtutgartit, Alexander Nubel, lojtarin e pafat që humb Euro 2024.

Në listë nuk mungojnë emra yjesh si Toni Kroos, Ilkay Gundogan, Joshua Kimmich, Manuel Neuer, Antonio Rudiger, Florian Wirtz dhe Jamal Musiala.

 

Lista përfundimtare e Gjermanisë

PortierëManuel Neuer, Marc-Andre ter Stegen, Oliver Baumann;

MbrojtësWaldemar Anton, Maximilian Mittelstadt, Benjamin Henrichs, David Raum, Joshua Kimmich, Robin Koch, Antonio Rudiger, Nico Schlotterbeck, Jonathan Tah;

MesfushorëtRobert Andrich, Florian Wirtz, Chris Fuhrich, Pascal Gross, Ilkay Gundogan, Toni Kroos, Jamal Musiala, Aleksandar Pavlovic, Leroy Sane;

SulmuesMaximilian Beier, Niclas Fullkrug, Kai Havertz, Thomas Muller, Deniz Undav; 

Kombëtarja e Gjermanisë ka shpallur skuadrën e saj përfundimtare prej 26 lojtarësh për Euro 2024 – me menaxherin Julian Nagelsmann që ka vendosur të heqë një lojtar nga skuadra e tij.

Nikoqirët ndërmorën hapin e pazakontë duke emëruar 27 lojtarë në skuadrën e tyre provizore, me vendet e tjera, si Anglia dhe Spanja që patën më shumë në listën preliminare.

Ndërsa Gareth Southgate dhe Luis de la Fuente kishin disa vendime të ndërlikuara për të marrë të enjten dhe premten përpara se të shpallnin listën përfundimtare, detyra e Nagelsmann është bërë pak më e lehtë.

Ai ka vendosur të lërë tri pozicionet e fushës të paprekura, pasi ka vendosur të heqë nga lista një nga katër portierët e tij, me portierin e Shtutgartit, Alexander Nubel, lojtarin e pafat që humb Euro 2024.

Në listë nuk mungojnë emra yjesh si Toni Kroos, Ilkay Gundogan, Joshua Kimmich, Manuel Neuer, Antonio Rudiger, Florian Wirtz dhe Jamal Musiala.

 

Lista përfundimtare e Gjermanisë

PortierëManuel Neuer, Marc-Andre ter Stegen, Oliver Baumann;

MbrojtësWaldemar Anton, Maximilian Mittelstadt, Benjamin Henrichs, David Raum, Joshua Kimmich, Robin Koch, Antonio Rudiger, Nico Schlotterbeck, Jonathan Tah;

MesfushorëtRobert Andrich, Florian Wirtz, Chris Fuhrich, Pascal Gross, Ilkay Gundogan, Toni Kroos, Jamal Musiala, Aleksandar Pavlovic, Leroy Sane;

SulmuesMaximilian Beier, Niclas Fullkrug, Kai Havertz, Thomas Muller, Deniz Undav; 

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img