I vranë djalin në mes të qytetit, nëna e 40-vjeçarit qan me të madhe pas lajmit tragjik

Mbrëmjen e sotme një atentat me armë zjarri ndodhi në afërsi të Biblotekës në qytetin e Vlorës ku humbi jetën 40-vjeçari Gentian Qari.

Ai ishte duke ecur në këmbë kur u qëlluar nga një mjet në lëvizje.

Ai tentoi të largohej por makina me autorët e ndoqën nga pas duke e qëlluar deri sa mbaruan plumbat e armëd kallashnikov që përdorën për të kryer atentatin. Ndërkohë kamerat kanë filmuar dhe familjarët e tij pasi morën vesh lajmin tragjik.

Mamaja dhe vëllai i tij janë shfaqur të prekur duke shkuar në banesë. Mamaja e viktimës qan më të madhe ndërsa i biri i saj e mban të përqafuar. Në atë moment ata janë përballur me policët.

Pista kryesore e hetimit deri më tani mbetet larje hesapesh për shkak të shkuarës së tij në tregun e narkotrafikantëve.

Në lidhje me këtë ngjarje ende nuk ka asnjë të shoqëruar nga ana e policisë edhe pse janë ngritur pika të shumta kontrolli në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.

Mbrëmjen e sotme një atentat me armë zjarri ndodhi në afërsi të Biblotekës në qytetin e Vlorës ku humbi jetën 40-vjeçari Gentian Qari.

Ai ishte duke ecur në këmbë kur u qëlluar nga një mjet në lëvizje.

Ai tentoi të largohej por makina me autorët e ndoqën nga pas duke e qëlluar deri sa mbaruan plumbat e armëd kallashnikov që përdorën për të kryer atentatin. Ndërkohë kamerat kanë filmuar dhe familjarët e tij pasi morën vesh lajmin tragjik.

Mamaja dhe vëllai i tij janë shfaqur të prekur duke shkuar në banesë. Mamaja e viktimës qan më të madhe ndërsa i biri i saj e mban të përqafuar. Në atë moment ata janë përballur me policët.

Pista kryesore e hetimit deri më tani mbetet larje hesapesh për shkak të shkuarës së tij në tregun e narkotrafikantëve.

Në lidhje me këtë ngjarje ende nuk ka asnjë të shoqëruar nga ana e policisë edhe pse janë ngritur pika të shumta kontrolli në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -