iPhone 12 do të ketë 4 modele, ka do të jetë çmimi

Seria e iPhone 12 do të ketë 4 modele, ashtu si asnjëherë më parë në historinë e Apple. Me kaq shumë telefona në tregun teknologjik, pjesëtarët e rinj të familjes së Apple do të vijnë në kombinime të ndryshme memorieje dhe çmimesh. Sipas një burimi, iPhone 12 më i liri do të kushtojë 649$, duke u ngjitur tek më i shtrenjti 1399$ për iPhone 12 Pro Max. Secili iPhone 12 do të ketë 3 opsione memorieje, 64/128/256 GB, ndërsa dyshja Premium 128/256/512GB. iPhone 12 mini thuhet se do të ketë një ekran 5.4 inch dhe do të kushtojë 799$. iPhone 12 dhe 12 Pro do të kenë një madhësi ekrani të njëjtë, diferenca mes të dyve pritet të jetë rreth 200$.

iPhone 12 Pro Max do të jetë më i madh dhe më i kushtueshëm.Çmimi i tij nis nga 1,100$, 128 GB. Ekrani do të jetë 6.7 inch diagonal, më i madh se aktuali iPhone 11 Pro Max.

Seria e iPhone 12 do të ketë 4 modele, ashtu si asnjëherë më parë në historinë e Apple. Me kaq shumë telefona në tregun teknologjik, pjesëtarët e rinj të familjes së Apple do të vijnë në kombinime të ndryshme memorieje dhe çmimesh. Sipas një burimi, iPhone 12 më i liri do të kushtojë 649$, duke u ngjitur tek më i shtrenjti 1399$ për iPhone 12 Pro Max. Secili iPhone 12 do të ketë 3 opsione memorieje, 64/128/256 GB, ndërsa dyshja Premium 128/256/512GB. iPhone 12 mini thuhet se do të ketë një ekran 5.4 inch dhe do të kushtojë 799$. iPhone 12 dhe 12 Pro do të kenë një madhësi ekrani të njëjtë, diferenca mes të dyve pritet të jetë rreth 200$.

iPhone 12 Pro Max do të jetë më i madh dhe më i kushtueshëm.Çmimi i tij nis nga 1,100$, 128 GB. Ekrani do të jetë 6.7 inch diagonal, më i madh se aktuali iPhone 11 Pro Max.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
clear sky
8 ° C
9.4 °
7 °
81 %
0.5kmh
0 %
Wed
17 °
Thu
16 °
Fri
14 °
Sat
15 °
Sun
5 °

LAJMET E FUNDIT

Golf R i ri del më 4 nëntor

Versioni ekstrem i Golf 8 do të ketë, sipas njoftimeve të mëparshme, 328 kuaj fuqi. Vetëm një ditë pas prezantimit të Golf GTI Clubsport me...

Britania krijon super-armën që do ta tmerrojë Putinin

Britania e Madhe ka zhvilluar një super armë kibernetike me aftësinë për të zhdukur objektivat kryesore të armikut, ka thënë një shef ushtarak, në...