Kim Mehmeti: Nuk ka më të neveritshëm se ‘properëndimorët’ që turpërohen nga vetvetja, se myslimanët që e urrejnë fenë e vet!

Shkruan Kim Mehmeti:

Lexova diku për protestën e dhjetëra shqiptarëve kundër ndërtimi të xhamisë në Prishtinë!

Kjo është edhe një dëshmi se nuk ka më të neveritshëm se ‘properëndimorët’ që turpërohen nga vetvetja, se myslimanët që e urrejnë fenë e vet.

E të cilëve nuk u kujtohet sa lehtë mund ta realizojnë ëndrrën e tyre për t’u bërë ‘perëndimorë’ e të ‘civilizuar’: le ta varin kryqin në qafë dhe le të na lënë të qetë neve të ‘prapambeturve’ që e respektojmë çdo fe të vëllazërisë shqiptare dhe që e duam fenë tonë islame!

Dhe nuk ka përbuzës më të mëdhenj të vetëdijes shqiptare se ata që na mbrojnë nga rreziqet Lindore, duke na barazuar kështu me vetveten: se e ndërrojmë fenë varësisht nga ajo kush sa na paguan!

E të cilëve u pengon xhamia që do e sponzorojnë taksapaguesit e Turqisë, por jo edhe kisha e Millosheviqit në mes të Prishtinës, e ndërtuar me parat e plaçkitura nga shqiptarët mysliman!”

Shkruan Kim Mehmeti:

Lexova diku për protestën e dhjetëra shqiptarëve kundër ndërtimi të xhamisë në Prishtinë!

Kjo është edhe një dëshmi se nuk ka më të neveritshëm se ‘properëndimorët’ që turpërohen nga vetvetja, se myslimanët që e urrejnë fenë e vet.

E të cilëve nuk u kujtohet sa lehtë mund ta realizojnë ëndrrën e tyre për t’u bërë ‘perëndimorë’ e të ‘civilizuar’: le ta varin kryqin në qafë dhe le të na lënë të qetë neve të ‘prapambeturve’ që e respektojmë çdo fe të vëllazërisë shqiptare dhe që e duam fenë tonë islame!

Dhe nuk ka përbuzës më të mëdhenj të vetëdijes shqiptare se ata që na mbrojnë nga rreziqet Lindore, duke na barazuar kështu me vetveten: se e ndërrojmë fenë varësisht nga ajo kush sa na paguan!

E të cilëve u pengon xhamia që do e sponzorojnë taksapaguesit e Turqisë, por jo edhe kisha e Millosheviqit në mes të Prishtinës, e ndërtuar me parat e plaçkitura nga shqiptarët mysliman!”

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT

A mund t’i mbijetojë bota një “dimri bërthamor”?

Nga Alex Gatopoulos Stuhi zjarri të shkaktuara nga qytetet në flakë, krijojnë një shtëllungë të madhe tymi, bloze dhe hiri. Ajo ngrihet mbi re, në...

Ja pse dështojnë kombet

Shkruan: Atdhe Gjoci Qyteti i Nogales është i ndarë në dysh nga një gardh. Nëse qëndroni afër tij dhe shikoni kah veriu, ju do ta...

Shkruan Albulena Kadriu: Gratë kanë faj për çdo gjë, edhe kur dhunohen

Kur grate fajesohen per gjithcka! Shkruan: Albulena Kadriu Te shohesh gjate dhe larg ne historine e njerezimit dhe te tentosh te gjesh grimca veprimesh ku grate...

Kur ta përzëmë nënën, na vije njerka!

Shkruan: Atdhe Gjoci Rrugës për në shtëpi ju qëllon të ndodheni përballë me një qen të madh, që është duke lehur me dhëmbët e nxjerra...