Krenari kombëtare/ Ballkani e shpartallon gjigantin Bate Borisovin e Bjellorusisë

Ballkani ka arritur që shkëlqej në ndeshjen e parë përballë Bate Borisov.

Skuadra Kampione e Kosovës e ka fituar ndeshjen e parë të Play-Offit të Konferencë Ligës me rezultat 4:1, shkruan Albanian News

Ishin bjellorusët të cilët shënuan të parët me anë të Laptev, në minutën e 10.

Por epërësia e mysafirëve nuk zgjati shumë pasi në minutën e 30, Bajram Jashanica realizoi me kokë për 1:1, me këtë rezultat përfundoi edhe pjesa e parë.

Pjesa e dytë i takoi komplet e Ballkanit, i cili shënoi edhe dy gola tjerë me anë të Bleart Tolajt.

Tolaj shënoi në minutat 58 dhe 67 dhe Armend Thaçi ne minuten 90.

Kështu Ballkani ka bërë një hap shumë të madh drejt kualifikimit për grupet e Konferencë Ligës.
Kujtojmë që ndeshja e dytë Bate Borisov – Ballkani, zhvillohet në Hungari pas 1 jave./Albanian News