Ky ishte 40-vjeçari që u vra sot, policia jep detaje rreth vrasjes

Një 40-vjeçar u vra sot në qendër të qytetit të Elbasanit. Florian Lamce, 40 vjeç, është ekzekutuar në afërsi të muzeut etnografik pranë lokal ‘Piazza’. Burime bëjnë me dije se ai ka qenë i dënuar me tre vite burg për akuzën e ‘pengimit të zbardhjes së vërtetës’. Gjithashtu raportohet se vrasje me thikë dhe sende të forta e Lamces ka dy pista, gjakmarrja ose tregtia e kokainës.

Lamce është hetuar edhe për dy plagosje, por në fund ka vuajtur dënimin vetëm për akuzën e mësipërme.

Ndërkohë sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobta. Florian Lamce së bashku me dy persona të tjerë kanë qenë në vendin e ngjarjes të dehur dhe pas një konflikti kanë goditur me shishe dhe mjete të forta njëri-tjetrin.

Për këtë arsye Lamce ka ndërruar jetë, ndërsa janë shoqëruar në komisariat shtetasit A.H., 42 vjeç, S.S., 34 vjeç.

Një 40-vjeçar u vra sot në qendër të qytetit të Elbasanit. Florian Lamce, 40 vjeç, është ekzekutuar në afërsi të muzeut etnografik pranë lokal ‘Piazza’. Burime bëjnë me dije se ai ka qenë i dënuar me tre vite burg për akuzën e ‘pengimit të zbardhjes së vërtetës’. Gjithashtu raportohet se vrasje me thikë dhe sende të forta e Lamces ka dy pista, gjakmarrja ose tregtia e kokainës.

Lamce është hetuar edhe për dy plagosje, por në fund ka vuajtur dënimin vetëm për akuzën e mësipërme.

Ndërkohë sipas policisë ngjarja ka ndodhur për motive të dobta. Florian Lamce së bashku me dy persona të tjerë kanë qenë në vendin e ngjarjes të dehur dhe pas një konflikti kanë goditur me shishe dhe mjete të forta njëri-tjetrin.

Për këtë arsye Lamce ka ndërruar jetë, ndërsa janë shoqëruar në komisariat shtetasit A.H., 42 vjeç, S.S., 34 vjeç.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Vritet taksisti 71-vjeçar me kallashnikov

Një taksist 71-vjeçar, është vrarë dje në Fushë-Prezë të Shqipërisë. Siç raportojnë mediat në Shqipëri, një makinë tjetër që drejtohej nga dikush u afrua pranë...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT

Vritet taksisti 71-vjeçar me kallashnikov

Një taksist 71-vjeçar, është vrarë dje në Fushë-Prezë të Shqipërisë. Siç raportojnë mediat në Shqipëri, një makinë tjetër që drejtohej nga dikush u afrua pranë...