Ky super sulmues do të jetë zëvendësuesi i Vedat Muriqit te Fenerbahce

Mario Mandzukic nuk do të luajë më në Itali.

Sulmuesi kroat, i cili në javët e fundit ishte afër kthimit në Serie A, ka arritur marrëveshje me klubin e Fenerbahce, përcjellGazetaBlic Sport.

Sipas Fanatik, detajet përfundimtare të kontratës mbeten të paraqiten dhe më pas transferimi do të zyrtarizohet.

Mario Mandzukic, i cili tani është 34 vjeçar, do të zëvendësojë Vedat Muriqin, i cili është zhvendosur në Lazio.

Mario Mandzukic shënoi golin e tij të fundit për Juventusin në maj të vitit 2019.

Ishte i fundit nga 44 golat e sulmuesit kroat me fanellën bardh e zi me të cilin fitoi tetë tituj në pesë sezone.

Mario Mandzukic nuk do të luajë më në Itali.

Sulmuesi kroat, i cili në javët e fundit ishte afër kthimit në Serie A, ka arritur marrëveshje me klubin e Fenerbahce, përcjellGazetaBlic Sport.

Sipas Fanatik, detajet përfundimtare të kontratës mbeten të paraqiten dhe më pas transferimi do të zyrtarizohet.

Mario Mandzukic, i cili tani është 34 vjeçar, do të zëvendësojë Vedat Muriqin, i cili është zhvendosur në Lazio.

Mario Mandzukic shënoi golin e tij të fundit për Juventusin në maj të vitit 2019.

Ishte i fundit nga 44 golat e sulmuesit kroat me fanellën bardh e zi me të cilin fitoi tetë tituj në pesë sezone.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
few clouds
23.8 ° C
25 °
22.2 °
36 %
3.1kmh
20 %
Sat
24 °
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
28 °

LAJMET E FUNDIT

Doktori gjerman jep një detaj tronditës për Schumacher

Neurologu Erich Riederer, në një dokumentar mbi ish-kampionin e botës në Formula 1, Michael Schumacher, i realizuar nga “TMC France”, thotë disa gjëra të...