Lajmi i mbrëmjes: Bale huazohet tek Tottenhami

Lajmi i mbrëmjes vjen nga Anglia. Klubi anglez Tottenham ka arritur marrëveshje personale me yllin e Real Madridit, Gareth Bale, raporton RTKLive.com.

Sipas “Sportsmail” uellsiani do të rikthehet tek ‘Spurs’ në formë huazimi.

Paga e lojtarit tek Real Madridi është 13 milionë euro, një pjesë e të cilit do të paguaj klubi madrilen.

Bale prej kohësh është i lidhur me largimin nga “Bernabeu” për shkak së ai nuk ishte në planet e trajnerit Zinedin Zidane.

Uellsiani kërkohej edhe nga Manchester United, një tjetër klub i madh anglez, por lojtari preferoj rikthimin në ish-skuadrën e tij, Tottenham.

Madje, edhe trajneri i kësaj skuadre, Jose Mourinho dëshironte transferimin e Bale-s.

Mësohet se brenda pak ditësh, Bale do të prezantohet tek Tottenhami.

Lajmi i mbrëmjes vjen nga Anglia. Klubi anglez Tottenham ka arritur marrëveshje personale me yllin e Real Madridit, Gareth Bale, raporton RTKLive.com.

Sipas “Sportsmail” uellsiani do të rikthehet tek ‘Spurs’ në formë huazimi.

Paga e lojtarit tek Real Madridi është 13 milionë euro, një pjesë e të cilit do të paguaj klubi madrilen.

Bale prej kohësh është i lidhur me largimin nga “Bernabeu” për shkak së ai nuk ishte në planet e trajnerit Zinedin Zidane.

Uellsiani kërkohej edhe nga Manchester United, një tjetër klub i madh anglez, por lojtari preferoj rikthimin në ish-skuadrën e tij, Tottenham.

Madje, edhe trajneri i kësaj skuadre, Jose Mourinho dëshironte transferimin e Bale-s.

Mësohet se brenda pak ditësh, Bale do të prezantohet tek Tottenhami.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
moderate rain
11.8 ° C
12.2 °
11.1 °
76 %
2.6kmh
75 %
Tue
14 °
Wed
18 °
Thu
17 °
Fri
21 °
Sat
24 °

LAJMET E FUNDIT

Liverpool i papërmbajtshëm përballë Arsenalit, shënon gol edhe transferi i ri

Liverpool ka arritur që me përmbysje të mposht Arsenalin, në kryendeshjen e javës së tretë në Premierligë. Të Kuqtë triumfuan me rezultat 3:1 në ‘Anfield’. Vendasit...

Pamje të tmerrshme, lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Armenia dhe Azerbajxhani vijojnë të jenë në konflikt të ashpër dhe të përgjakur. Televizioni shtetëror i Armenisë ka publikuar pamje vërtet të rënda që...

Neymar befason Valon Berishën i bën një ‘dhuratë’ në Instagram

Mbrëmë skuadra Reims, ku aktivizohen dyshja shqiptare Valon Berisha dhe Arbër Zeneli, është mposhtur nga kampioni i Francës, PSG me rezultat 0-2. Në këtë ndeshje...