Liverpooli mban gjallë shpresën për Ligën e Kampionëve duke mposhtur Man Utd

Ka përfunduar derbi i mesjavës në Premierligë ndërmjet Manchester United dhe Liverpool.

United dolën në avantazh të parët përmes Bruno Fernandes, i cili me një goditje me të jashtmen i dha avantazhin skaudrës së tij në min 10’, shkruan lajmi.net.

Pas golit të Manchester United, ishte Liverpooli i cili e mori iniciativën tërësisht në minutat në vazhdim.

Ishte portugezi, Diogo Jota i cili rrezikoi dy herë, duke shënuar një gol me thembër. Jota përfitoi një pasim nga Phillips pas një rrëmuje në zonë duke shënuar një gol fantastik në min 34′.

Kur u mendua se pjesa e parë do të përfundonte baras, Alexander-Arnold dhuroi një asistim për Firminon i cili shënoi gol në min 45+2.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Liverpoolit.

Me të filluar pjesa e dytë, Firmino shënoi gol në min 47’. Ky ishte goli i dytë përsonal për brazilianin.

Më pas edhe Diogo Jota pati një rast ku qëlloi shtyllën. Pas kësaj, Manchester United mori iniciativën dhe arriti të shënojë gol.

Ishte Rashford i cili shënoi gol në min 68′ për të ngushtuar epërsinë.

Por, pas një gabimi nga Matic, ishte Salah i cili shënoi gol në min 89′ me një gol të bukur.

Megjithatë, Liverpooli doli triumfues nga “Old Trafford” duke marrë pikë të rëndësishme për të mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Rezultati përfundimtar, Manchester United 2-4 Liverpool.

Ka përfunduar derbi i mesjavës në Premierligë ndërmjet Manchester United dhe Liverpool.

United dolën në avantazh të parët përmes Bruno Fernandes, i cili me një goditje me të jashtmen i dha avantazhin skaudrës së tij në min 10’, shkruan lajmi.net.

Pas golit të Manchester United, ishte Liverpooli i cili e mori iniciativën tërësisht në minutat në vazhdim.

Ishte portugezi, Diogo Jota i cili rrezikoi dy herë, duke shënuar një gol me thembër. Jota përfitoi një pasim nga Phillips pas një rrëmuje në zonë duke shënuar një gol fantastik në min 34′.

Kur u mendua se pjesa e parë do të përfundonte baras, Alexander-Arnold dhuroi një asistim për Firminon i cili shënoi gol në min 45+2.

Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e Liverpoolit.

Me të filluar pjesa e dytë, Firmino shënoi gol në min 47’. Ky ishte goli i dytë përsonal për brazilianin.

Më pas edhe Diogo Jota pati një rast ku qëlloi shtyllën. Pas kësaj, Manchester United mori iniciativën dhe arriti të shënojë gol.

Ishte Rashford i cili shënoi gol në min 68′ për të ngushtuar epërsinë.

Por, pas një gabimi nga Matic, ishte Salah i cili shënoi gol në min 89′ me një gol të bukur.

Megjithatë, Liverpooli doli triumfues nga “Old Trafford” duke marrë pikë të rëndësishme për të mbajtur gjallë shpresën për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Rezultati përfundimtar, Manchester United 2-4 Liverpool.

NGJARJE TË TJERA

- Reklamë nga Gjirafa -