Liverpooli vendos përfundimisht për të ardhmen e Shaqirit

Liverpooli ka vendosur të mos e shesë sulmuesin Xherdan Shaqiri këtë afat dimëror.

“Reds” kanë nevojë për financa që të bëjnë disa transferime në mbrojtje dhe kohën se fundit flitej për largimin e disa lojtarëve, e ndër ta edhe ylli shqiptar që përfaqëson Zvicrën, transmeton lajmi.net.

Por, kampioni i Anglisë ka vendosur të mos e largojë Shaqirin këtë afat dimëror, meqenëse është shëruar nga lëndimet, derisa ishte i pranishëm si zëvendësues edhe në humbjen ndaj Southamptonit.

Pos kësaj, Shaqiri është i lumtur në “Anfield”, aty ku do qëndrojë se paku deri në verë.

Në të kaluarën interesim për sulmuesin kanë shprehur disa skuadra të mëdha, si Roma, Galatasaray dhe Sevilla.

 

 

Liverpooli ka vendosur të mos e shesë sulmuesin Xherdan Shaqiri këtë afat dimëror.

“Reds” kanë nevojë për financa që të bëjnë disa transferime në mbrojtje dhe kohën se fundit flitej për largimin e disa lojtarëve, e ndër ta edhe ylli shqiptar që përfaqëson Zvicrën, transmeton lajmi.net.

Por, kampioni i Anglisë ka vendosur të mos e largojë Shaqirin këtë afat dimëror, meqenëse është shëruar nga lëndimet, derisa ishte i pranishëm si zëvendësues edhe në humbjen ndaj Southamptonit.

Pos kësaj, Shaqiri është i lumtur në “Anfield”, aty ku do qëndrojë se paku deri në verë.

Në të kaluarën interesim për sulmuesin kanë shprehur disa skuadra të mëdha, si Roma, Galatasaray dhe Sevilla.

 

 

NGJARJE TË TJERA

Përfundon pjesa e parë e takimit Drita – Prishtina, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet skuadrës Drita dhe FC Prishtina me rezultat të favorshëm për këtë të fundit. Ishte futbollisti Qendrim Zyba...

Real Madrid ‘godet’ fortë në merkato, arrin akordin me yllin e Bayernit

Real Madridi ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e Bayern Munichut, David Alaban. Kështu raportoi para pak minutave media e famshme spanjoll, Marca, përcjell Gazeta Express. Austriaku...
- Reklamë nga Gjirafa -