Llapi ndalet nga Dukagjini në Klinë

Dukagjini dhe Llapi kanë barazuar me rezultat 1-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës.

Llapjanët që janë në luftë për titull e nisnë më mirë ndeshjen, duke rrezikuar disa herë, por goli erdhi në kohën shtesë.

Ishte Leotrim Bekteshi që ishte më i larti në një harkim dhe me kokë tundi rrjetën për 1-0.

Por në mesin e pjesës së dytë, Dukagjini shënoi golin e barazimit ndaj Llapit.

Golin për 1-1 e shënoi mbrojtësi Ardin Dallku, në minutën e 66-të, njëjtë edhe ky me kokë.

Deri në fund nuk kishte më gola të tjerë dhe skuadrat u desh të pajtohem me nga një pikë.

Llapi mbetet i treti me 55 pikë, tani katër më pak se Ballkani dhe dy më pak se Drita.