Lojërat Olimpike: Skandal në ballafaqimin Argjentinë – Maroku

Ndërkohë që të gjithë lojtarët ishin kthyer në dhomat e zhveshjes, ndeshja Argjentinë-Marok nuk ka përfunduar zyrtarisht por vetëm është pezulluar sipas faqes zyrtare të Lojërave Olimpike.

VAR kontrollon një pozicion jashtë loje të mundshëm në golin e fundit. Ndeshja Argjentinë-Marok përfundoi në një konfuzion të jashtëzakonshëm në Geoffroy-Guichard.

Argjentinasit, menduan se kishin barazuar në minutën e 15-të të kohës së shtuar falë Medinës (2-2). Arbitri më pas i dërgoi të gjithë lojtarët në dhomat e zhveshjes, ndërsa nervozizmi u rrit në tribuna, por ndeshja nuk mbaroi zyrtarisht, por vetëm u pezullua: sipas faqes zyrtare të Lojërave Olimpike.

Gjyqtarët e VAR-it ende duhej të kontrollonin një pozicion jashtë loje të mundshme nga Argjentinasit në aksionin e golit të fundit.

Rezultati i ndeshjes ishte 2-2.