spot_img

Malisheva ndal liderin, Prishtina mund Drenicën në Skenderaj

spot_img

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në fuboll.

Dueli mes Malishevës dhe Dritës nuk prodhoi fitues, në ‘Liman Gashi’.

Lideri i tabelës nuk arriti të kthehej në Gjilan me pikë të plota, duke u ndalur me barazim pa gola nga Malisheva e drejtuar nga Bylbyl Sokoli.

Me këtë barazim, Drita mbetet liderë me 52 pikë, dy më shumë se Ballkani që luan nesër.

Në anën tjetër, Malisheva mbetet në vendin e shtatë me 29 pikë të grumbulluara.

Prishtina ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj ekipit të fundit në tabelë, Drenicë.

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 33-të nga Bujar Pllana.

Me këtë fitore, Prishtina shkon në kuotën e 32 pikëve në pozitën e katërt, kurse Drenica mbetet e fundit në renditje me 23 pikë gjithsej.

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në fuboll.

Dueli mes Malishevës dhe Dritës nuk prodhoi fitues, në ‘Liman Gashi’.

Lideri i tabelës nuk arriti të kthehej në Gjilan me pikë të plota, duke u ndalur me barazim pa gola nga Malisheva e drejtuar nga Bylbyl Sokoli.

Me këtë barazim, Drita mbetet liderë me 52 pikë, dy më shumë se Ballkani që luan nesër.

Në anën tjetër, Malisheva mbetet në vendin e shtatë me 29 pikë të grumbulluara.

Prishtina ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj ekipit të fundit në tabelë, Drenicë.

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në minutën e 33-të nga Bujar Pllana.

Me këtë fitore, Prishtina shkon në kuotën e 32 pikëve në pozitën e katërt, kurse Drenica mbetet e fundit në renditje me 23 pikë gjithsej.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img
spot_img