Maqedoni e Veriut, ky është vendimi për tifozët?

Edhe dy muaj kanë mbetur deri te ballafaqimi historik mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në kuadër të gjysmëfinales së Play-off-it të Ligës së Kombeve në futboll.

Në këtë ndeshje do të luftohet për finalen e play-off-it e pastaj fituesi i këtij takimi ndeshet me Bjellorusinë ose Gjeorgjinë, për të siguruar një vend në Kampionatin Evropian.

Maqedonët lëshojnë alarmin, duke treguar se çfarë i pret në takim me Kosovën.

“Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve kundër Kosovës luhet në tetor – pa spektatorë.

Megjithëse pritet ende një vendim zyrtar nga UEFA, është e sigurt që gara historike për Maqedoninë në rrugën drejt Kampionatit Evropian, gjysmëfinalja e play-off-it të Ligës së Kombeve kundër Kosovës do të luhet në Shkup pa praninë e shikuesve”, shkruan mes të tjera portali maqedon “Ekipa”.

Edhe dy muaj kanë mbetur deri te ballafaqimi historik mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në kuadër të gjysmëfinales së Play-off-it të Ligës së Kombeve në futboll.

Në këtë ndeshje do të luftohet për finalen e play-off-it e pastaj fituesi i këtij takimi ndeshet me Bjellorusinë ose Gjeorgjinë, për të siguruar një vend në Kampionatin Evropian.

Maqedonët lëshojnë alarmin, duke treguar se çfarë i pret në takim me Kosovën.

“Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve kundër Kosovës luhet në tetor – pa spektatorë.

Megjithëse pritet ende një vendim zyrtar nga UEFA, është e sigurt që gara historike për Maqedoninë në rrugën drejt Kampionatit Evropian, gjysmëfinalja e play-off-it të Ligës së Kombeve kundër Kosovës do të luhet në Shkup pa praninë e shikuesve”, shkruan mes të tjera portali maqedon “Ekipa”.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Vajza e Schumacherit vjen me një mesazh të fuqishëm

Vajza e Michael Schumacherit, Gina, së fundmi ka përcjellë një mesazh përmes rrjeteve sociale, transmeton “Zeri.info”. Vajza e ish-kampionit të Formulës 1 është një adhuruese...

Guardiola nuk pret fortë, e zyrtarizon tek Manchester City, super yllin e La Ligës

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin. Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
broken clouds
15.9 ° C
16.1 °
15.6 °
82 %
0.5kmh
75 %
Wed
18 °
Thu
19 °
Fri
24 °
Sat
23 °
Sun
25 °

LAJMET E FUNDIT

Vajza e Schumacherit vjen me një mesazh të fuqishëm

Vajza e Michael Schumacherit, Gina, së fundmi ka përcjellë një mesazh përmes rrjeteve sociale, transmeton “Zeri.info”. Vajza e ish-kampionit të Formulës 1 është një adhuruese...

Guardiola nuk pret fortë, e zyrtarizon tek Manchester City, super yllin e La Ligës

Manchester City ka kompletuar transferimin e parë për këtë afat kalimtar, duke transferuar Ferran Torresin. Nënkampioni anglez ka njoftuar se ka arritur marrëveshje transferimi me...

Xherdan Shaqiri e ‘harron’ Liverpoolin, shihet në jaht i rrethuar me femra

Xherdan Shaqiri sot ishte në fokusin e mediave ndërkombëtare, gjegjësisht të rubrikës rozë. “The Sun” shkruan se si futbollisti nga Kosova ‘e kishte harruar kremin...