Milani e shënon fitoren e parë Ligën e Kampionëve

Milani ka marr fitoren e parë këtë edicion në Ligën e Kampionëve, pas dy humbjeve radhazi, nga Liverpool dhe Bayer Leverkusen.

Kuqezinjtë mposhtën në “San Siro” skuadrën belge, Club Brugge, me rezultat 3:1, shkruan IndeksOnline.

Christian Pulisic i dha epërsinë Milanit, me një supergol nga korneri në minutën e 34-të.

Gjërat për Brugge u vështirësuan, pasi Raphael Onyedika u ndëshkua direkt me karton të kuq në minutën e 40-të.

Me rezultat 1:0 u mbyll edhe pjesa e parë.

Skuadra belge barazoi shifrat në minutën e 51-të, me golin e Kyriani Sabbe.

Tijjani Rajinders riktheu epërsinë e Milanit në minutën e 61-të ndërsa pas 10 minutave realizoi golin e dytë personal.

Këto janë tri pikët e para të kuqezinjëve këtë sezon, aq sa ka edhe Club Brugge.