Milani merr lajmin tronditës para ndeshjes me Romën, dy yjet e skuadrës infektohen me COVID-19

Milani ka marrë një lajm tronditës ditën e sotme, disa orë para ndeshjes me Romën. Donnarumma dhe Hague kanë rezultuar pozitivë në testet e koronavirusit. Sulmuesi norvegjes dhe portieri italian janë lojtarët që do t’i mungojnë skuadrës për ndeshjen e sotme kundër Romës.

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, dy lojtarët kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 gjatë testimeve rutinë. Donnarumma sigurisht se do të jetë një mungesë e madhe për skuadrën e Milan. Hague nuk planifikohej të luante nga minuta e parë, prandaj mund të konsiderohet si mungesë më e lehtë.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë lëvizjet që Stefano Pioli do të bëjë në formacion. Të dy lojtarët janë asimptomatikë dhe në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Ata duhet të qëndrojnë të izoluar së paku për 10 ditë.

Milani ka marrë një lajm tronditës ditën e sotme, disa orë para ndeshjes me Romën. Donnarumma dhe Hague kanë rezultuar pozitivë në testet e koronavirusit. Sulmuesi norvegjes dhe portieri italian janë lojtarët që do t’i mungojnë skuadrës për ndeshjen e sotme kundër Romës.

Sipas raportimeve të fundit nga Italia, dy lojtarët kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 gjatë testimeve rutinë. Donnarumma sigurisht se do të jetë një mungesë e madhe për skuadrën e Milan. Hague nuk planifikohej të luante nga minuta e parë, prandaj mund të konsiderohet si mungesë më e lehtë.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë lëvizjet që Stefano Pioli do të bëjë në formacion. Të dy lojtarët janë asimptomatikë dhe në gjendje mjaft të mirë shëndetësore. Ata duhet të qëndrojnë të izoluar së paku për 10 ditë.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

Shaqiri mund të bëhet me skuadër të re në janar

Afati kalimtar i janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në...

Martohet futbollisti i Kosovës, së shpejti pritet të bëhet baba

Futbollisi i Kosovës, Florent Muslija, ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe njëherësh i klubit gjerman Hannover 96, Florent Muslija, ka...

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
scattered clouds
9.1 ° C
9.4 °
8.9 °
70 %
7.2kmh
40 %
Fri
8 °
Sat
11 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
9 °

LAJMET E FUNDIT

Shaqiri mund të bëhet me skuadër të re në janar

Afati kalimtar i janarit mund ta gjejë Xherdan Shaqirin me skuadër të re. Futbollisti i Liverpool me prejardhje nga Kosova, mund të ndërrojë skuadër në...

Martohet futbollisti i Kosovës, së shpejti pritet të bëhet baba

Futbollisi i Kosovës, Florent Muslija, ka kurorëzuar dashurinë me martesë. Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës dhe njëherësh i klubit gjerman Hannover 96, Florent Muslija, ka...

Ronaldo shënon golin më të çuditshëm në karrierë

Juventus ka ngritur epërsinë 2-0, përballë Dinamo Kiev. Është super ylli portugez Cristiano Ronaldo, ai i cili ka realizuar gol në minutën e 57-të, të...