Mjekët tregojnë sa herë në javë duhet të bëni seks për t’i shpëtuar vdekjes së hershme

Tashmë është e ditur shkencërisht se marrëdhënia seksuale sjellë përfitime shëndetësore.

Jo vetëm që ofron kënaqësi, por redukton stresin dhe lehtëson menstruacionet tek gratë.

Por tani studiuesit kanë zbuluar se kryerja e shpeshtë e aktit intim është i lidhur me shanset më të ulëta të vdekjes nga kanceri, sëmundjet e zemrës dhe sëmundjet e tjera.

Studimi i zbuluar se kryerja rregullisht e aktit intim është ekuivalente me ushtrimet “me intensitet të moderuar” dhe kanë përfitime të ngjashme shëndetësore.

Studiuesit zbuluan se sa më shumë seks bënte dikush, aq më i ulët ishte rreziku i vdekjes.

Tashmë është e ditur shkencërisht se marrëdhënia seksuale sjellë përfitime shëndetësore.

Jo vetëm që ofron kënaqësi, por redukton stresin dhe lehtëson menstruacionet tek gratë.

Por tani studiuesit kanë zbuluar se kryerja e shpeshtë e aktit intim është i lidhur me shanset më të ulëta të vdekjes nga kanceri, sëmundjet e zemrës dhe sëmundjet e tjera.

Studimi i zbuluar se kryerja rregullisht e aktit intim është ekuivalente me ushtrimet “me intensitet të moderuar” dhe kanë përfitime të ngjashme shëndetësore.

Studiuesit zbuluan se sa më shumë seks bënte dikush, aq më i ulët ishte rreziku i vdekjes.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
16 ° C
16 °
16 °
87 %
1kmh
75 %
Wed
20 °
Thu
20 °
Fri
23 °
Sat
23 °
Sun
24 °

LAJMET E FUNDIT

Ky është gabimi më i shpeshtë që e bëjnë meshkujt gjatë seksit

Në një artikull të publikuar nga Daily Star, është diskutuar gabimi që zakonisht bëjnë meshkujt gjatë një marrëdhënie seksuale. Sipas këtij artikulli marrëdhënia seksuale mund...

Hiqni pikat e zeza në fytyrë vetëm me patate

Ekspozimi i vazhdueshëm në diell pa vënë krem kundër diellit mund të shkaktojë shumë efekte negative në lëkurë. Ndër këto efekte negative mund të...