Ndalohet ekstradimi i djalit të ‘El Chapo’ në SHBA pasi vriten 29 persona gjatë operacionit policor

spot_img

Një gjykatës federal i Mexico City ndaloi ekstradimin e Ovidio Guzmán në Shtetet e Bashkuara të premten.

Ovidio Guzman, djali i Joaquin “El Chapo” Guzmán, i dyshuar si lider i kartelit të drogës u arrestua të enjten në një operacion intensiv në Meksikën veriore që çoi në vdekjen e 29 persona.

Shtetet e Bashkuara po kërkojnë ekstradimin e Guzman për trafik droge dhe kanë ofruar deri në 5 milionë dollarë për informacionin për kapjen e njeriut që ata thonë se është “një anëtar i lartë i kartelit Sinaloa”.

Një gjykatës federal i Mexico City ndaloi ekstradimin e Ovidio Guzmán në Shtetet e Bashkuara të premten.

Ovidio Guzman, djali i Joaquin “El Chapo” Guzmán, i dyshuar si lider i kartelit të drogës u arrestua të enjten në një operacion intensiv në Meksikën veriore që çoi në vdekjen e 29 persona.

Shtetet e Bashkuara po kërkojnë ekstradimin e Guzman për trafik droge dhe kanë ofruar deri në 5 milionë dollarë për informacionin për kapjen e njeriut që ata thonë se është “një anëtar i lartë i kartelit Sinaloa”.

spot_img

NGJARJE TË TJERA

spot_img