Ndryshon kategorikisht këngëtarja e nxehtë shqiptare, mbulohet me shami: Fitoja lekë haram!

Para pak kohësh, modelja e nxehtë shqiptare Shkëndije Mujaj deklaroi në ekran se kishte hequr dorë nga fotot provokuese dhe se kishte bërë një ndryshim radikal në jetën e saj. Ajo është mbuluar me shami dhe shprehet se ndihet tepër e lumtur për këtë fakt.

Jam larguar nga muzika, të paktën me stilin që kisha. Po i dashuri im Allahu xh.sh. e mori nënën time të bukur, që më solli në këtë botë dhe akoma e ndjej dhimbjen, mungesën, malli vjen e shtohet, por unë nuk mund të kuptoj të tjerët që e lëshojnë në dhe nënën, babain, motrën, vëllaun, duke mos i shtruar vetes pyetjet ‘ku shkoi?’ dhe ‘a ka nevojë t’i ndihmojë diçka?’. Vazhdojnë jetën sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Ajo më rri para syve; kur e pashë nënën time të ngrirë dhe të ftohtë, u binda se caktimi i Allahut do të ndodhë pamëshirshëm dhimbjes sime. Por unë e dua Allahun edhe më shumë, i lutem me kënaqësi ta mëshirojë nënën time dhe të na ribashkojë në xhenet inshallah. Mbulesa ime është biznes me Allahun. Ndjekësit e mi do kenë shansin të njohin të vërtetën inshallah. Do mundohem t’u paraqes realitetin.

Para pak kohësh, modelja e nxehtë shqiptare Shkëndije Mujaj deklaroi në ekran se kishte hequr dorë nga fotot provokuese dhe se kishte bërë një ndryshim radikal në jetën e saj. Ajo është mbuluar me shami dhe shprehet se ndihet tepër e lumtur për këtë fakt.

Jam larguar nga muzika, të paktën me stilin që kisha. Po i dashuri im Allahu xh.sh. e mori nënën time të bukur, që më solli në këtë botë dhe akoma e ndjej dhimbjen, mungesën, malli vjen e shtohet, por unë nuk mund të kuptoj të tjerët që e lëshojnë në dhe nënën, babain, motrën, vëllaun, duke mos i shtruar vetes pyetjet ‘ku shkoi?’ dhe ‘a ka nevojë t’i ndihmojë diçka?’. Vazhdojnë jetën sikur të mos kishte ndodhur asgjë. Ajo më rri para syve; kur e pashë nënën time të ngrirë dhe të ftohtë, u binda se caktimi i Allahut do të ndodhë pamëshirshëm dhimbjes sime. Por unë e dua Allahun edhe më shumë, i lutem me kënaqësi ta mëshirojë nënën time dhe të na ribashkojë në xhenet inshallah. Mbulesa ime është biznes me Allahun. Ndjekësit e mi do kenë shansin të njohin të vërtetën inshallah. Do mundohem t’u paraqes realitetin.

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
11.5 ° C
12 °
10.6 °
81 %
1kmh
75 %
Tue
12 °
Wed
17 °
Thu
19 °
Fri
21 °
Sat
25 °

LAJMET E FUNDIT

Modelja e famshme provokon me lëvizjet në videon e fundit

Modelja e famshme i ka provokuar ndjekësit e saj. Modelja e famshme, Lindsey Pelas, e ka ngacmuar edhe njëherë imagjinatën e ndjekësve të shumtë, shkruan...