Nënkryetari i OVL-UÇK-së publikon pamjet e personit që i solli materialet e reja të dosjeve të Speciales në zyrat e tyre

Nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së sot u bë e ditur se materiale të tjera që lidhen ne Specialen janë dorëzuar sot në zyrat e tyre.

Kryetari i kësaj organizate, Hysni Gucati në një konferencë për media tha se dokumentet e pranuara janë deklarata të dëshmitarëve, por jo edhe emrat e tyre. Madje ai tha se personi i cili i solli ato iku si rrufeja, aq shpejtë sa nuk arritën ta shihnin kush ishte.

Pas kësaj, nënkryetari i kësaj organizate, Nasim Haradianj ka publikuar edhe një video nga ambientit e zyrës, ku shihet edhe personi në fjalë që solli këto dokumente.

Haradinaj tha se ai ishte mysafiri i radhës, apo ndryshe ‘Rrufeja II për dhomat e specializuara”, transmeton Indeksonline.

“E kemi quajtur rrufeja dy për shkak se ik si rrufeja, por s’kemi arrit me e zënë me e dit kush është. Dy kolegë tanë thuajse veç se kanë kap me dit kush është zotëria, por ka ik. Ne që kemi deklaruar edhe më herët, edhe para 10 ditëve se Specialja bashkëpunon kryesisht me Prokurorinë Serbe, Gjykatën Speciale të Serbisë për krime lufte.Dy-tri fletë që i kam këtu janë në gjuhën serbe dhe në gjuhën angleze, pra që kanë bashëpunu prokurorët serb, një nga ta është zv/prokurori i Gjykatës së Serbisë. Që ka formu dosje e argumente kinse shqiptarët kanë kryer krime”,deklaroi Gucati gjatë konferencës.

Ndryshe afro një javë më parë, në adresë të OVL-UÇK-së kishte arritur një pako me materiale që thanë se lidhen me Gjykatën Speciale.

Ndryshe, hetuesit nga Prokuroria e Specializuar e Kosovës me seli në Hagë raportohet të kenë marrë 4 mijë dosje krime lufte, të cilat ishin dorëzuar kohë më parë në mënyrë anonime në selinë e OVL të UÇK-së./Indeksonline/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10223947410017272&id=1357865761

Nga Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së sot u bë e ditur se materiale të tjera që lidhen ne Specialen janë dorëzuar sot në zyrat e tyre.

Kryetari i kësaj organizate, Hysni Gucati në një konferencë për media tha se dokumentet e pranuara janë deklarata të dëshmitarëve, por jo edhe emrat e tyre. Madje ai tha se personi i cili i solli ato iku si rrufeja, aq shpejtë sa nuk arritën ta shihnin kush ishte.

Pas kësaj, nënkryetari i kësaj organizate, Nasim Haradianj ka publikuar edhe një video nga ambientit e zyrës, ku shihet edhe personi në fjalë që solli këto dokumente.

Haradinaj tha se ai ishte mysafiri i radhës, apo ndryshe ‘Rrufeja II për dhomat e specializuara”, transmeton Indeksonline.

“E kemi quajtur rrufeja dy për shkak se ik si rrufeja, por s’kemi arrit me e zënë me e dit kush është. Dy kolegë tanë thuajse veç se kanë kap me dit kush është zotëria, por ka ik. Ne që kemi deklaruar edhe më herët, edhe para 10 ditëve se Specialja bashkëpunon kryesisht me Prokurorinë Serbe, Gjykatën Speciale të Serbisë për krime lufte.Dy-tri fletë që i kam këtu janë në gjuhën serbe dhe në gjuhën angleze, pra që kanë bashëpunu prokurorët serb, një nga ta është zv/prokurori i Gjykatës së Serbisë. Që ka formu dosje e argumente kinse shqiptarët kanë kryer krime”,deklaroi Gucati gjatë konferencës.

Ndryshe afro një javë më parë, në adresë të OVL-UÇK-së kishte arritur një pako me materiale që thanë se lidhen me Gjykatën Speciale.

Ndryshe, hetuesit nga Prokuroria e Specializuar e Kosovës me seli në Hagë raportohet të kenë marrë 4 mijë dosje krime lufte, të cilat ishin dorëzuar kohë më parë në mënyrë anonime në selinë e OVL të UÇK-së./Indeksonline/

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10223947410017272&id=1357865761

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
light intensity shower rain
11.5 ° C
12 °
10.6 °
81 %
1kmh
75 %
Tue
12 °
Wed
17 °
Thu
19 °
Fri
21 °
Sat
25 °

LAJMET E FUNDIT