Nunez shënon dy gola dhe ia siguron fitoren Liverpoolit përballë Southampton

Liverpool ka shënuar fitore 3:1 përballë Southmapton.

Serinë e golave për ‘the reds’ e hapi  sulmuesi Roberto Firmino, i cili realizoi super gol me kokë në minutën 6 të takimit.

Ndërkohë vetëm tre minuta më vonë Southapton barazoi me anë të Che Adams.

Zhvillohej minuta e 21, kur Darwin Nunez riktheu epërsinë e Liverpoolit, me pas po i njejti lojtar në minutën e 42, shënoi për 3:1 me këtë rezultat përfundoi edhe takimi.

Liverpool tani pas 14 ndeshjeve të zhvilluara në Premier Ligë, renditet në vendin e gjashtë në tabelë me 22 pikë, ndërsa Suthmapton mbetet i parafundit me vetëm 12 pikë të grumbulluara.