Nusja zemërthyer hidhet nga ballkoni për të qenë me burrin që vrau veten pas martesës

Një nuse e re e trishtuar është hedhur nga ballkoni me qëllim të ishte me burrin e saj, i cili vrau veten disa ditë pas martesës së tyre.

Dhëndri 32-vjeçar u vetëvra në krahinën Ujjain në Indi pasi ishte gjetur i helmuar në makinën e vet të përplasur.

Ai kishte lënë një letër vetëvrasjeje ku fajësonte dy inxhinierë lokalë për të cilët thoshte se e kishin persekutuar në punë.

Gruaja e tij, studente mjekësie në të 20-at, e pllakosur nga dhimbja tha në një shënim se donte të bashkohej me burrin e saj dhe ishte hedhur nga ballkoni i një qendre tregtare në Indore, në perëndim të Indisë.

Ajo i mbijetoi hedhjes por po trajtohet në spital me plagë të rënda në kokë e në këmbë, sipas mediave lokale.

Çifti ishin martuar vetëm dy javë më parë.

Pas vdekjes së dhëndrit, babai i nuses erdhi për ta marrë atë në shtëpinë e prindërve në Faridabad.

Nusja tentoi vetëvrasjen pak para se ata të merrnin avionin e kthimit.

Një zëdhënës i policisë tha: “Është një tentativë vetëvrasjeje. Gruaja është shtruar në spital, jemi duke hetuar çështjen”.

Deri tani nuk është bërë asnjë arrestim.

Top Channel

Një nuse e re e trishtuar është hedhur nga ballkoni me qëllim të ishte me burrin e saj, i cili vrau veten disa ditë pas martesës së tyre.

Dhëndri 32-vjeçar u vetëvra në krahinën Ujjain në Indi pasi ishte gjetur i helmuar në makinën e vet të përplasur.

Ai kishte lënë një letër vetëvrasjeje ku fajësonte dy inxhinierë lokalë për të cilët thoshte se e kishin persekutuar në punë.

Gruaja e tij, studente mjekësie në të 20-at, e pllakosur nga dhimbja tha në një shënim se donte të bashkohej me burrin e saj dhe ishte hedhur nga ballkoni i një qendre tregtare në Indore, në perëndim të Indisë.

Ajo i mbijetoi hedhjes por po trajtohet në spital me plagë të rënda në kokë e në këmbë, sipas mediave lokale.

Çifti ishin martuar vetëm dy javë më parë.

Pas vdekjes së dhëndrit, babai i nuses erdhi për ta marrë atë në shtëpinë e prindërve në Faridabad.

Nusja tentoi vetëvrasjen pak para se ata të merrnin avionin e kthimit.

Një zëdhënës i policisë tha: “Është një tentativë vetëvrasjeje. Gruaja është shtruar në spital, jemi duke hetuar çështjen”.

Deri tani nuk është bërë asnjë arrestim.

Top Channel

- Reklamë nga Gjirafa -

Artikuj të ngjashëm

MOTISOT
Minutë pas minute

Republic of Kosovo
few clouds
23.8 ° C
25 °
22.2 °
36 %
3.1kmh
20 %
Sat
24 °
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
28 °

LAJMET E FUNDIT

Fshati shqiptar që ka vetëm burra, prej tri dekadash nuk kanë marrë nuse

Në shoqërinë shqiptare shkuesia ka qenë protagonisti kryesor që bekonte martesat, sot interneti i ka ndryshuar njohjet. Megjithatë në fshatin Mushnik të Rrogozhinës ende është...