spot_img

Paraqitje e jashtëzakonshme, kombëtarja U19 shkatërron Ukrainën dhe merr vendin e parë në grup

spot_img

Kombëtarja e Kosovës U19 ka shkatrruar totalisht kombëtaren e Ukrainës U19 me rezultat 4:0.

Në ndeshjen e zhvilluar në Malta, të përzgjedhurit e trajnerit Adil Maliqi që nga minuta e parë kanë qenë skuadër superirore përballë ukrainasëve.

Golat janë shënuar nga Gashjani i cili ka realizuar dy gola, kurse nga një gol e kanë shënuar Bujupi dhe Rama.

Pas kësaj fitore Kosova tani renditet e para në grup me 4 pikë. Ku deri me tani ka një fitore dhe një barazim. Sfidën tjetër Kosova e zhvillon me Maltën U19.