Përfundojnë pjesët e para në ndeshjet: Trepça ’89-Drita dhe Ferizaj-Gjilani

Para pak çastesh kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet që po zhvillohen sot në kuadër të Superligës së Kosovës në futboll.

Trepça ’89 – Drita dhe Ferizaj – Gjilani janë dy ndeshjet e fundit të javës së 24’të që po zhvillohen sot dhe kanë filluar nga ora 17:00.

Drita ka arritur që të hyjë në pushim me epërsi minimale 0-1, falë një super goli të shënuar nga Xhevdet Shabani nga gjuajtja e lirë në minutën e 17’të.
Kurse, 45 minutat e parë në Ferizaj kanë përfunduar me rezultatin 0-2 në favor të Gjilanit. Për mysafirët golat u shënuan nga Gerhard Progni dhe Darko Nikac në minutat 2 dhe 30.